| Nutella21 a întrebat:

Heeii TPU! Deci am o problema...M'am indragostit de cel mai bun prieten.L'am mai placut mai de mult dar mi-a trecut acum imi place de el de 2 luni si nu stiu cum sa fac sa il uit...nu as vrea sa ne stricam prietenia.Zic asta pentru ca de cand a aflat ca il plac nu mai vorbim asa cum o facem inainte, adica inainte eram gen frate-sora, dar acum nici prieteni nu mai parem.Cand i'am spus daca vrea sa fie cu mine, a spus ca el nu ma iubeste in felul acela si nu ar vrea sa ma raneasca, nu ar vrea sa vb la "panarama" cu mine.Acum pe mess eu trebuie mereu sa incep conversatia, rareori el.Cum poti face un baiat sa se indragosteasca de tine? Fundita pentru cel mai bun raspunsbig grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca are nevoie de timp, probabil s-a obisnuit sa te vada doar ca pe o prietena. Asteapta un timp, apoi intreaba-l, daca nu te place las-o balta. Nu merita sa strici o prieteniewinking!

| NuMaContrazice a răspuns:

Pai nu prea vad cum poti sa-l uiti daca esti prin preajma lui tot timpul, poate daca prietenia voastra ar lua o pauza o vreme (ceea ce nu cred ca iti doresti), sau cauta un alt baiat pe care sa ajungi sa-l iubesti, pentru a-l uita pe acesta.