| innascumpika a întrebat:

Hei,am și eu o problemă. cum aș putea să îl recuceresc pe fostul meu prieten? tin să precizez ca are prietenă și eu am prieten numai ca eu inca mai am sentimente pt fostul și nu îmi este indiferent. dar și acum îmi scrie mesaje. mă căuta. când ne vedem în oraș îmi zâmbește iar dacă eu nu îl salut sau nu îi zâmbesc mă suna să mă întrebe dacă sunt supărata sau am ceva probleme. Zilele astea tot mi.a scris și am căzut de comun acord să ne vedem fără ca prietenii nostri să știe. cum aș putea să știu dacă încă mai are sentimente pt mine? Aș vrea să mă împac cu el dar nu aș vrea nici să îl prea stresez. Eu nu i.am scris mesaje. tot el îmi scrie. noi ne.am despărțit în urma cu aproape 3 ani deoarece el amerg la facultate la 200 de km distanță iar eu eram mai mică decât el cu 3 ani jumate și nu a vrut să își bâtă joc de mine. Niște sfaturi?

2 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Omul vrea doar să se distreze.
Dacă avea gânduri serioase, renunţa la actuala.
Şi nici tu nu îţi iubesti prietenul, dacă vrei să ieşi cu el.
De ce îi mai chinuiţi pe bieţii oameni?
Nu sunteţi maturi nici tu, nici el.
Nici nu stiţi ce vreţi de la viaţă.
Ce faceţi voi e doar o pierdere de timp atât împreună, cât şi în relatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum sper sa isi bata joc de tine ca tot ai crescut si fara minte ai ramas. Ar trebui sa te cuplezi cu fostul daca nu s-a incheiat totul la decizia precara luata acum trei ani. E cam tarziu, dar asa reactionezi tu mai greu. Nu vei avea parte de prea multe lucruri daca nu stii ce vrei si iti bati joc de tipi nevinovati. Mai mult de atat, sentimentele tale sincere sunt inexistente. Sper sa faci ceva cu viitorul tau!