| andrada a întrebat:

Hei happy am nevoie de un sfat: pana luna trecuta eram virgina (nu facusem nici macar oral) iar acum o luna mi-am inceput viata sexuala cu iubitul meu (suntem de 9 luni impreuna). Aseara vorbeam cu el la telefon despre sex si imi zice "chiar trebuie sa te invat sa faci oral ca esti penala jur". M-am simtit aiurea. Poate e adevarat,nu sunt experta in domeniul asta avand in vedere ca mna eram virgina dar totusi... cum sa-mi zica asa ceva? laughing acum nu stiu ce sa fac. Daca mai fac sex cu el unoeri nu il satisfac si se enerveaza ca il las neterminat (e aiurea, stiu) da' parca nu mai am chef sa-i fac oral din moment ce mi-a zis ca sunt penala. O parere?
P.S. : nu vreau sa aud chestii gen "despartete de el" pentru ca il iubesti si stiu ca si el ma iubeste.

39 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Halal iubire...
O sa apelez la mintea ta, folosind cuvintele tale: "pana luna trecuta eram virgina". Imi dau seama de ce experienta vasta ai in acest domeniu, scuza-mi ironia, dar sper ca asta sa te trezeasca.
Si acum, daca te-ai luminat un pic, sper ca o sa intelegi cand iti spun ca el doar te foloseste. Era un banc pe tema asta, cu vreo 10 citate despre femeie a unor oameni celebri, dupa care vine Bula cu clarviziunea sa: "femeia este vasul care duce sperma din dormitor la WC-u". Imi cer scuze din nou, dar ti-am zis toate astea doar spre folosul tau.

| CoquineNoire a răspuns:

Urat, intr-adevar, dar nimeni nu s-a nascut invatat (spune-i asta, si atrage-i atentia sa nu mai fie arogant)...si nu e nimic rau sa il asculti, sa il lasi sa te invete.
si exista porn, btw, daca ai nevoie de aditionale ponturi.

| shadow72 a răspuns:

Esti credula rau... faza cu trebuie sa te invat este sa dea si eu o **** suplimentara iar cu nesatisfacutul...ce era sa zica si el.probabil a facut o labuta inainte sa reziste mai mult

| AikkoxD a răspuns:

Îşi bate joc de tine pe faţă şi tu eşti proastă că îi permiţi asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te iubeste? zici tu? sa nu imi zici ca te si respecta... nu vrei sa te desparti de el atunci spune i ca pana nu invata sa se poarte civilizat nu mai faci sex cu el deloc.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să te CONTRAZIC!

NU te iubeşte!
Dacă te-ar fi iubit măcar 25 % din cât CREZI tu, atunci NU ar fi vorbit aşa cu tine!

Aşa se vorbeşte ( eventual ) cu o curvă penală de pe centură!
NU cu iubita...

Ar trebui să te "preţuieşti" şi să te RESPECŢI mai mult happy

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Pana sa va despartiti, asa-zisul tau iubit doreste sa-i faci "tot tacamul"! Cu siguranta el stie ce inseamna " sa fii iubit", asa ca, roaga-l sa-ti explice ce si cum doreste, si serveste-l!

| anonimg a răspuns:

Daca mi-ar ajunge la cunostinta ca vreo ruda de-a mea mea ar face sex oral, in veci nu as mai da ochi cu ea. Mai e doar un pas pentru cei ce practica sexul oral sa ajung sa il faca si cu animalele.
Veniti-va in fire! Ati ajuns sa bagati in gura toate lucrurile? Oameni morali, facuti de Dumnezeu dupa chipul si asemanarea Sa au ajuns pe o treapta degradanta mai joasa decat animalele - caci ele nu fac asa ceva.
Chiar daca nu scrie pe voi, constiinta voastra ramane patata. Si chiar daca veti fi iertati -caci puteti fi iertati- tot ar ramane o pata pe sufletul vostru. Imoralitatea are urmari vesnice, si nu afecteaza doar viata aceasta. Cand te vei desparti de acest baiat -caci o asemenea relatie nu poate fi binecuvantata de Dumnezeu-, sa fii sigura ca toata scoala va afla ceea ce ai facut cu el. Si nu numai scoala -ci si familia si toti aceia care nu ai fi vrut sa afle.
Orice pacat pe care il face omul, in ziua judecatii il vor cunoaste absolut toti oamenii. Lucrurile trecatoare au ecouri si interese vesnice.

Pe de alta parte tu spui ca nu vrei sa auzi ca oamenii sa iti spuna sa te desparti de el. Chiar vrei sa iti faci o familie cu un asemenea om? Sa stii dar ca va veni ziua cand o sa vrei sa te desparti de el si nu vei putea. Mai bine sa faci acum alegerea cea mai buna; mai tarziu poate nu o vei mai putea face.
Alege dar un baiat cu calitati morale, si nu unul imoral. Cui ii place imoralitatea, de ea va avea parte; si nu numai el, ci si copii, familia in care va trai. Traieste in moralitate, formeaza-ti principii corecte, morale, daca vrei sa iti formezi un caracter frumos. Cauta sa te schimbi si pe dinauntru, in inima, nu numai pe dinafara.

| h3r a răspuns:

Și de ce ai mai postat întrebarea dacă n-ai chef de alte sfaturi?
Rămâi în continuare proastă și lasă-l să-și bată joc de tine.
Că o faci sau nu...e strict problema ta! Dar el ți-a zis-o prea fain și tu râzi?!

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru h3r):

Nu ii mai strica ma omului combinatiile laughing e centaur si trebuie respectat. ete cum a convins-o din prima incercare sa-i dea la cioc, dupa o baga pe aia "stii am un tovaras foarte bun si noi de obicei impartim totul, asa ca am ceva sa-ti propun "

| h3r a răspuns (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

Și după...„ce-i prea mult strică, no pa pa"

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru h3r):

Nu stiu ce sa spun, nu vezi ca o iubeste, cum sa-i zica pa pa.

| Danysan a răspuns (pentru h3r):

Fata nu se ridica la standardele lui si Baiatu i-a spus ce e asa Complicat? rolling on the floor/

| OoBunnyoO a răspuns:

Parerea mea este ca daca tinea la tine nu ti-ar fi zis asa ceva. A fost nesimtit cu tine si ii poti spune ca te-a deranjat felul in care a reactionat. Eu cred ca este un pic prea devreme sa sari direct la sexul oral si un baiat daca vrea asa ceva nu ar trebui sa iti propuna in felul asta. Oricum daca vrei sa iti imbunatatesti "performanta" din timpul sexului, incearca sa discuti cu el. Intreaba-l daca este ok ceea ce faci, ce ar trebui sa schimbi, etc. Pentru a ajunge la satisfactia ambilor parteneri comunicarea este foarte importanta, mai ales la inceput.

| Alcyon a răspuns:

Nu te supara dar esti cam naiva. Cum sa crezi ca tipul ala te iubeste, daca vorbeste asa urat cu tine? Mi se pare o totala lipsa de respect, sa-ti spuna ca esti "penala" fiindca nu-l satisfaci. Ar trebui sa fie fericit ca e primul, nu sa te trateze ca pe-o proasta. Parerea mea e ca sta cu tine doar pentru sex.

| PolishJew a răspuns (pentru Alcyon):

Da si cuvantu "Penal" are un sens bun! Doar ca trebuie sa-ti dai seama laughing

| Danysan a răspuns:

Si care e problema laughing. Poti sa ai zici si tu ca o are prea mica -ca sa ai dai peste nas. Apropo aste sunt intimitati de cuplu care nu se spun dar probabil te depaseste situatia.

| FadetoBlack a răspuns:

Nu pot să cred.
Cum să-i faci oral?
Dacă mă voi căsători, nici soţului meu nu i-aş face.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru FadetoBlack):

Asa zic toate la inceput

| FadetoBlack a răspuns (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

Eu nu cred că ai face ceva fiind conştientă că îţi produce greaţă.

| suntserios a răspuns (pentru FadetoBlack):

Asa, si daca tu esti pudica nu inseamna ca altii nu trebuie sa aiba o viata sexuala diversificata

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru FadetoBlack):

Mai pune niste miere pe ea s-o indulceasca

| FadetoBlack a răspuns (pentru suntserios):

Dar i-am impus eu să nu o facă? Îmi ziceam şi eu părerea. Nu e vorba de timiditate aici, e vorba că mi sr pare scârbos. Şi îi ca şi cum " bărbatul e stăpânu şi femeia sclava " Nu sunt de acord cu aşa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sa fie foarte clar ca nu e dupa el.
Sexul oral este considerat deviere de comportament sexual.
Este cel mai scarbos lucru, o fata care stie sa se respecte, nu practica asa ceva.
Daca nu-i place asa, da-i drumul, nu esti marioneta lui sa te faca el in toate felurile.
Ia atitudine!
Te pup!

| MisFit20 a răspuns:

Te iubeste? A, scuze tu stii mai bine. Tu nu vezi ca esti bataia lui de joc? Avand in vedere ca ai pus ghilimele o sa consider ca acelea sunt vorbele lui si oricat de golan si boschetar ai fi prietenei tale nu ai voie sa-i spui asa ceva.Cati ani ai? 12?

Răspuns utilizator avertizat
| Violente a răspuns:

Așa ți-a zis, pe față?
Îl lași iubito, te desparți dacă nu accepți asta mai tarziu riști să fii călcată în picioare.
E vorba de respect! Totul vine de la sine, nu poți să fii așa bădăran gen prietenu` tău.
O să ajungi sclava iubirii.
Trust me, pune piciorul în prag!

| MetalHead04 a răspuns:

Te iubeste ma, da' nici sa-ti zica astastraight face totusi. vorbeste cu el.

| Cristina27061999 a răspuns:

Ar trebui sa discuti cu el sa si cadeti de comun acord

| alex19051988 a răspuns:

Ar trebui sa mai experimentezi cu alti baieti fara sa stie prietenul tau care ii platesti gen gicolo care nu o sa aiba sentimente fata de tine si isi fac treaba pentru care ii platesti

| trance04 a răspuns:

Si daca il iubesti si te iubeste crezi ca este bine sa te jigneasca? Putea sa o spuna in mii de moduri nu ca esti penala, nu stiu ce sa zic mai mult ast un mesaj de la tine

| belamia a răspuns (pentru trance04):

Ai dreptatewinking

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

E un adevarat centaur, stie cum sa-si bata *** de tine si sa faca ce vrea din tine. eu il respect

| ale28bz a răspuns:

Vorbele ce ţi le spus e clar pentru toată lumea sunt insultătoare şi umilitoare, dar mai grav că la el iubirea a devenit obiect de şantaj şi ce mă uimeşte e că tu te simţi vinovată că nu îl satisfaci, Crede-mă că pentru asta nu eşti tu vinovată ci el, nu te doreşte în de ajuns de mult, nu îl atragi, nu îl stârneşti, aici ar trebui să mai lucrezi, nu la tehnici de oral. Dacă are nevoie de, supliment" eu mi-aş pune semne de întrebare în ceea ce priveşte sentimentele lui. Cere cam mult de la tine într-un timp atât de scurt, curios sunt ce oferă? De ce nu faci şi tu pe nesatisfăcută? Sfatul meu e următorul joacă rolul femei nimfomane şi fă-te nesatisfăcută şi cere-i mai mult şi mai mult, ai să vezi reacţia lui.
A face sex oral într-o relaţie a devenit ceva normal, a constrânge însă la acest tip se sex e jenant pentru bărbat şi umilitor pentru o femeie. Eu zic că ai trecut prea uşor peste vorbele lui. În locul tău... mă opresc pentru că era vulgar ce ar fi continuat, dar cu puţină imaginaţie îţi dai seama unde şi cum ar trebui să îl ţii, până rămâne fără aer. Să fim serioşi el îţi cere să renunţi la demnitate, dacă o faci de bună voie şi chiar de plăcere, da, dar aşa... tu ştii mai bine ce trebuie să faci şi dacă merită

| alincik900 a răspuns:

Eu cred ca daca te iubeste ar trebui sa fie mai atent la ce zice chiar daca a facut-o fara sa vrea sa te jigneasca si ar fi corect sa-i spui ca te-a deranjat si sa fie mai atent la ce zice.Nu cred ca poti sa fii experta si ar fi trebuit sa aprecieze ca ai fost virgina si sa te ajute fiindca totul se invata in 2.

| CristinaMariaGG a răspuns:

Daca tu vrei sa ii faci sex oral si ti-ar placea spune-i si intreaba-l pe el cum i-ar placea. Daca nu vrei sa faci asta vorbeste cu el si explica-i ca te-a deranjat "insulta" ca sa zic asa si ca te-ai simtit aiurea si vezi ce zice. Daca vorbesti cu el eu zic ca se rezolva. Poate nu a zis din rautate ca "esti penala" deci mai bine discutati si vezi ce iese.

| docil a răspuns:

Nu te desparti de el ..stia cu el ..azi esti penala ..maine poimaine te si bate....insemana ca esti masochista iti place sa fi umilit si ...pe viitor chiar chinuita!

| FTWSoulReaperFTW a răspuns:

Ce trist e. În ziua de azi, mai toate pipițele simt nevoia de a avea lângă ele un „musculos", motiv pentru care se lasă călcate în picioare și umilite în ultimul hal.
Tu, copilo, mai mult de cinșpe ani, sigur n-ai- se vede după cum scrii, însă faptul că accepți să fii jignită de unul și altul, dovedește că n-ai pic de demnitate. Mă rog, e alegerea voastră și tot voi o să regretați mai târziu. Despre cum să îl satisfaci mai bine, căci asta dorești mai mult ca sigur, mai bine caută un videoclip pe net sau site-uri de specialitate. Poți chiar să vă uitați amândoi la ceva, o să vă îmbunătățească viața sexuală.
Dar mai bine ai deveni tu fată cu capul pe umeri și ți-ai găsi un băiat așa cum trebuie, nu unul care te umilește la minut.

| Miryami21 a răspuns:

Daca te iubea nu iti cerea sa faci asta.Astea vin de la sine, Tu daca vrei ii faci daca nu nu.Inseamna ca elel te foloseste.Si nu vrei sa auzi chestii de genul "Deaparte-te de el " " Dar sorry chiar daca il iubesti si ovsa iti fiu eu antipatica pentru ceea ce o sa zic. Crede-ma omul asta e de tot rahatul, si tu o naoba.Nu as permite asa ceva nici daca mi-ar fi sot.