| Naturals a întrebat:

in urma cu o puna, doua mi-am iceput viata sexuala cu iubitul meu ( eu fiind virgina). Dar problema e alta, el mi-a facut oral si eram maxim excitat si a intrat usurel, dar problema e ca nu mi-a curs un strop de sange,dar a doua zi m-am uitat si eu'am si simtit si nu mai am himenul, in fine. El acuma crede ca eu o facusem cu altu desi nu e asa, pot spune ca e prima mea iubire si am facut-o din dragoste. Nu am mai intretinut pana acum contatct cu el ca e plecat, problema e ca el vrea sa'fie sigur si a spus ca a vorbit cu o matusa si i-a explicat o metoda, si acum vrea sa vada. Ma simt tradata de propriul meu corp. El are 22 de ani si eu 16.

Răspuns Câştigător
| AndreeaBanateanu1996 a răspuns:

Baiatul ala nu stie nimic despre fete?! :-o Eu am patit acelasi lucru ca si tine,fara durere,doar putina sangerare,dar nu in timpul si nici dupa primul act sexual,ci la prima pentrare. Daca esti excitat foarte rau automat vaginul tau se dilata,astfel nu provoaca dureri. Trebuie sa aiba incredere in tine,dar se pare ca nu are! Imi pare rau pentru tine, dar nu merita. Viata merge mai departe, nu esti prima nici ultima fata care nu mai e virgina, desi ar fi fost mai bine pentru tine sa mai fi. Oricum, ai facut totul din dragoste si nimeni nu are de ce sa iti reproseze nimic! :*

25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Una din 5 femei nu sangereaza la dezvirginare si pana si cel mai prost si needucat barbat stie asta. In plus, nu exista nici o metoda, faza cu matusa este o inventie. De fapt nu te tradeaza corpul tau, ci partenerul tau. Acum ca a primit sex de la tine vrea sa-ti faca vant cat mai repede si a gasit acest pretext ca sa scape repede de tine. Sioncer, o fata de doar 16 ani care isi incepe viata sexuala dintr-o inchipuita dragoste nu va fi prea respectata de partenerul ei si este foarte foarte probabil sa fie parasita imediat (fiindca s-a lasat convinsa cu usurinta, de un barbat de care nu o leaga sentimente reciproce reale). Fac pariu ca asa-zisa metoda sigura de la matusa (care nu exista si este complet inventata de partenerul tau) va depista ca te-ai mai culcat cu 100 de barbati si partenerul tau te va umili si apoi te va parasi, eventual spunandu-le tuturor ce a aflat. Si daca ai fi sangerat rauri-rauri, partenerul tau ar fi gasit un motiv sa te suspecteze, asa ca nu trebuie sa te ingrijorezi de asta. Ingrijoreaza-te de riscurile la care te-ai expus facand sex atat de devreme, la o varsta complet nepotrivita (fizic si psihic) si nu uita de prima consultatie ginecologica, obligatorie in prima luna de la inceprea vietii sexuale. Prietenul taiu nu merita sa-ti pierzi timpul cu el, este un nemernic care doar a profitat de tine si care acum incearca sa te umileasca pe orice cale. Asa cum ti-am zis, e imposibil as fie chiar atat de prost incat sa nu stie ca multe femei nu sangereaza la deflorare, doar pretinde ca nu stie ca sa te umileasca. Data viitoare, alege-ti mai cu grija partenerul de sex.

| Naturals explică (pentru Brigaela):

Mă gandeam daca ar putea ca himemul să nu se fi rupt de tot chiar dacă nu-l vad/simt.Se poate una ca asta? Am avut doar un act pana acum.

| Brigaela a răspuns (pentru Naturals):

Daca nu il vezi, s-a rupt de tot. Un act e suficient, himenul s-a rupt. Ruptura partiala de himen e rara, se face de obicei cu degetul sau cu un penis mic, doar la o incercare de penetrare foarte scurta.

| darrio2007 a răspuns:

Erai maxim excitat. Dupa cum spui.Si ti-ai inceput viata sexuala cu iubitul tau.Pana la urma esti fata sau baiat? Sau ai probleme gramaticale?

| Naturals explică (pentru darrio2007):

Sunt fata, dar tu ești total pe lânga. M-am și corectat dacă nu ai vazut.:-)

| darrio2007 a răspuns (pentru Naturals):

Nu da vina pe mine pentru greselile tale gramaticale.S-a intors lumea pe dos.Mai intai fac sex apoi invata sa scrie.

| CorneliaC a răspuns (pentru darrio2007):

Pai trebuia sa citesti ca fata si-a corectat greselile

| darrio2007 a răspuns (pentru CorneliaC):

Avea alte probleme mai importante decat greselile gramaticale.S-a grabit.

| darrio2007 a răspuns:

Baiatul a vrut prospatura.El 22 tu 16. Dupa ce o faceti se duce la alta.

| mat31new a răspuns:

Pregateste-te sa fi parasita. oricum ar intoarce-o, cu matusa, cu metode, te va parasi din cauza ca si-a atins scopul.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ok, şi care-i întrebarea?

NU cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Dariusuu a răspuns:

E doar un pretext şi cred că în scurt timp vei fii părăsită. El a vrut doar sex şi a obţinut asta de la tine mai ales că tu te-ai grăbit.

Orice fată cu capul pe umeri ştie că vârsta recomandată e de 17 anişori jumate.

Toate cele bune.

| Naturals explică (pentru Dariusuu):

Nu o sa fiu parasită pentru ca ne intelegem de minune a si incetat cu problema pentru ca nu m-ai suporta sa ma vada trista din cauza lui. El a mai avut o experienta nu tocmai placuta cu o fata tot virgina caruia i-a curs sange si si-a cam "rupt cuculețu" incercand, dar din fericire pentru mine fata l-a inselatlaughing.

| Laura927 a răspuns (pentru Naturals):

Saracutu' de el nu.
Nu înțeleg de ce ceri păreri daca nu asculti sfaturile celor care te învață de bine sad
Ft rău ce faci sa stii dar o sa iti dai seama singurica la momentul potrivit.

| Felys a răspuns:

Nenorocitul,dupa ce ca s-a dat la o minora mai are si pretentii, a mai cerut si relatii la alte persoane, parerea mea ca asta e un tip gelos si nu prea e bine sa ai de-a face cu el, daca e asa destept sa vada el semne de ce nu s-a uitat inainte, acum e tarziu sa mai vada ceva

| Alcyon a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea, dar prietenul tau e nesimtit. Daca face atata caz de virginitatea ta, inseamna ca pentru el doar asta conta, cand s-a cuplat cu tine. O fi vreun tip de-ala cu mentalitate de secolul 18. Si-a cautat o fata mult mai mica, in speranta ca va avea la pat o fata virgina. Bleh! Si i-a mai povestit si matusii ce faceti voi in pat... Sfatul meu: nu-ti mai pierde timpul cu el, ca-i un prost. Iar data viitoare, fii atenta cu cine te bagi in pat, ca-s fel si fel de oameni pe lumea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care e intrebarea?
Cum sa scapi de el, sper.
E un bou.
Si... pana la o parte, sunt de acord cu doamna doctor.
E cunoscut faptul ca depinde de cat de vascularizat e himenul, ca nu curge sange tuturor, si greu imi vine a crede ca acel iubit al tau cu diferenta aia de varsta nu stie si ca nu te-a folosit.
Eu cred ca a fost un pretext sa scape de tine.
Pot sa jur ca e un baiat cu foarte mare ambitie, timp liber, a vrut doar sa profite, iar cele mai mici au mai putina experienta, lucru care ii excita.

| Kriss96 a răspuns:

Vad ca multi s-au grabit sa-l acuze ca isi bate joc de tine.
Eu n-am sa fac asta. Dar as vrea sa te gandesti cat merita el. Daca el chiar te iubeste.
Iar himenul poate nici nu s-a rupt de tot. Plus ca sunt fete la care nu curge sange.
Se vede ca nu prea are incredere in tine. Probabil e gelos din fire si cred ca nici nu sunteti impreuna de prea mult timp.
E posibil sa-si fi batut joc de tine. Sau poate nu. Tu trebuie sa te gandesti la asta. Oricum faptul e consumat. Si daca ar fi sa-ti dea papucii ai o experienta de viata si vei avea mai multa grija pe viitor.

| CorneliaC a răspuns:

Pai baiatul vrea sa se asigure ca n-o sa-i transmiti vreo boala sexuala, eu cred ca de-aia iubeste virginele, si o sa continue sa caute virgine ca in tine nu va mai avea incredere o data ce te-a dezvirginat. Scuza-ma, dar e doar o ipoteza, eu nu cred ca baiatul asta te iubeste, isi satisface doar nevoile.

| Conficker a răspuns:

E in functie de organism, ce-ar fi vrut, sa-ti inunzi vecinii in sange ca sa se lamureasca? La fel de bine pot fi cateva picaturi, la fel de bine poate curge abundent, la fel de bine NIMIC.

| Stefan_Gavrila_1990 a răspuns:

Si-a facut treaba foarte bine inainte de a incepe partida, de aceea nu ai avut problema

| bobinyo a răspuns:

sad cele mai urate faze astea sunt, nu trebuie sa te simti vinovata, ca n ai de ce.incearca sa i explici.si daca vezi ca nu intelege uita l lasa l, n are rost viata merge inainte.pacat ca te ai daruit unui nemernic

| Naturals explică:

Luna*
Inceput*
Contact*
Excitata*
Ma scuzatibig grin

| mat31new a răspuns (pentru Naturals):

Cam putini la tabla, profesore.

| Naturals explică (pentru mat31new):

Nu e frumos sa fi rautacios: (