| Claraforescuuu a întrebat:

Hei! Am o problema, acum 2 zile am intretinut relatii sexuale, protejat, cand prezervativul s-a rupt partenerul meu l-a scos si nu a mai introdus penisul in vagin. Am continuat cu sex uscat, a ejacuat pe burta mea iar sperma s-a prelins in jos, m-am sters si m-am dus si la toaleta. Exista vreo sansa sa fi ramas?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, da, ai sanse sa ramai si insarcinata, chiar daca nu a ejaculat in tine.

Am un sfat pentru baiat: spune-i baiatului sa nu mai cumpere prezervative mari, pentru ca se vor rupe intotdeauna!
Asta este regula nr. 1 pentru care se rupe prezervativul: prea mare pentru un cuc mic! In timpul sexului, prezervativul fiind larg si mare, se rasuceste pe penis pana se rupe.
Daca prezervativul era pe masura cuculetului lui, statea intins si nu se infasura la miscarile de du-te vino, ca atare, nu se putea rupe.

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila si sperma a ajuns la tine in vagin, este posibil sa fi ramas gravida.

| GoldenZenith a răspuns:

Depinde daca erai in perioada fertila happy dar da, exista sanse.

| Claraforescuuu explică (pentru GoldenZenith):

Ideea este ca nu m-a penetrat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Claraforescuuu):

Ba te-a penetrat cu prezervativul pus, pana si-a dat seama ca-i rupt, nu?
Deci, sanse ai de sarcina, cu siguranta! Acum singura ta scapare este sa nu fii fost in perioada fertila.

| Necunoscut112 a răspuns:

Te-a penetrat şi prezervativul s-a rupt, chiar dacă el nu ejaculase propriu-zis, acolo e riscul de sarcină, nu după ce a scos-o şi aţi continuat cu masturbare.

| ColdShadows123 a răspuns:

Deaia se practica sexul ANAL.