| Aimèeeee a întrebat:

Hei! Am o problema putin mai diferita :d.
De 1 an de zile imi place de un baiat, simpatic foc. Si cred ca si el ma simpatizeaza, altfel nu m-ar mai suna sa-mi zica ca a luat permisul, nu m-ar mai suna sa merg cu el cu trenul sau sa iesim pe afara, am facut lucrurile astea de multe ori love struck. Insa niciodata nu s-a ajuns prea departe, poate din cauza ca eu am prieten si. are si el big grin. De cate ori ne intalneam pe afara se apropia usor de mine gata, gata sa ma sarute dar parca il tinea ceva sad. O data am stat cu el pana dimineata in fata blocului si am povestit atatea ( doar noi ).Mi-a zis o data ca se tot cearta cu prietena lui, ca eu nu prea ma potrivesc cu al meu, si ca ar trebui sa ne intalnim ca poate iese ceva comun happy. Problema este ca el ma tot suna exact cand eu incerc sa il uit, cand nu ma mai gandesc la el.(avem amandoi relatiile de 7 luni) Ce vrea de la mine? sad rog seriozitate si ofer funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vrea? ce vor toti, nu esti singura iubita mea cu care baietii procedeaza asa, daca ar fi dupa ei ar avea toate fetele, asa sunt ei, nimic nu ar scapa, dar din fericire cea care alege pentru a perpetua specia e femeia, asa ca tu scumpo trebuie sa alegi ce faci in continuare, pentru ca el te va tine in suspans mereu, un sfat, nu lasa vrabia din mana pentru cea dupa gard, el nu e cu nimic mai bun fata de prietenul tau actual dimpotriva daca te cuplezi cu el s-ar putea sa.ti para rau dupa prietenul tau actual, asa ca mai bine retrage.te si nu ai mai raspunde la apeluri, acorda mai multa atentie prietenului tau actual pentru ca sa nu ramai cu un gust amar cuplandu.te cu altul doar pentru ca exista acea aura de atractie dintre tine si alt baiat, sper ca ti.am fost de ajutor, pupici

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu da vrabia din mana pentru cioara de pe gard.
Incearca mai intai sa faci relatia in care esti sa functioneze, daca nu merge si nu simti nimic, atunci pune-i punct si, dupa "perioada de doliu", incearca altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ea are kilograme de osânză, nu ca tine de cornuri venoase. Cum preferi, deodată sau pe rând? Kilele-s aceleași oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil are sentimente pentru tine.
Iti dai seama ca, indiferent cate raspunsuri vei primi de la 'noi', nu vei sta linistita si te va macina intr-una gandul ''oare ce vrea de la mine?''
De aceea, cel mai bine e sa va intalniti intr-un loc linistiti si sa vorbiti intre patru ochi big grin
Intreaba-l de ce face toate lucrurile astea, de ce se comporta asa cu tine, ce urmareste..doar el te poate lamuri.
Noi doar putem banui si atata tot!

O seara frumoasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca un baiat care inseala o alta fata cu tine e demn de incredere? ce te face sa crezi ca cu tine nu ar proceda la fel, fiind cu tine sa se intalneasca cu alta, si faza ca se cearta cu prietena lui e expirata ca sa te atraga pe tine in mrejele lui, ceea ce face el acum zice totul despre el si ce fel de baiat e, meriti un baiat in conditii, nu un tradator, care tradeaza inca de pe acum, si anume pe prietena lui. pupici

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai... nu mai generaliza, nu toti baietii sunt la fel, mai sunt si baieti sensibili si seriosi, asa ca mine!

Răspuns utilizator avertizat
| Aimèeeee explică:

Multumesc, esti o scumpa! Dar eu nu te pup, nu vreau sa iau vreo boala happy

| MadalynaOke a răspuns:

Deci stai sa inteleg. A luat permis de conducere pe tren? Mecanic? Auzi...imi pui o pila. Eu am un fetish sa fac sex in tren. Vagoanele CFR chiar au conditii va spun! Doar ca preturile astea sunt cam mari. Dar daca am si eu relatii... big grin

Stai mai mult la curul lui(bine zic la figurat ca trebuie sa stai pe partea ailalta) cand te contacteaza. Sigur iese bine. Si o sa iasa si pentru mine ce naiba.

| Aimèeeee explică (pentru MadalynaOke):

Ca tot vorbeam de seriozitate.
Daca nu te crezi in masura sa zici ceva atunci, sfatul meu este sa iti tii parerile pentru tine happy
Si nu, nu a luat permis de conducere pentru tren ci pentru masina laughing
Am mentionat trenul deoarece mergem impreuna saptamanal.
Alta nelamurire mai ai?

| MadalynaOke a răspuns (pentru Aimèeeee):

Aaa...firar! sad Lasa ca oricum plec la mare dupa 10 august. Si am vagon perfect pe trenul ala. Ba chiar mai mult. E si tren de noapte! big grin

| Aimèeeee explică (pentru MadalynaOke):

Vai, ce ma bucur! Pai atunci iti urez " cat mai multi parteneri " pe ora sau cum preferi tu.winking

| VladPătrașcu a răspuns:

Pai asta inseamna ca el este atras de tine din punctele lui de vedere pe care nici unu dintre noi nu le stim, si poate ca nu se potriveste cu actuala lui prietena dar este normal cred pentru voi fetele sa se uite baietii la tine chiar daca ai prieten. Iti zic eu chiar daca iti pui eticheta in cap "AM PRIETEN" tot incearca lumea sa te agate sau alte chestii de genuwinking Mult succes