| anonim_4396 a întrebat:

Hei.happy Am si eu nevoie de o parere, un sfat sau ceva lamuriri. Probabil de toate.laughing

Am fost cu un baiat cam un an si trei luni. Ne-am despartit si din ziua aia n-am mai vorbit deloc chit ca am mai stiut unul de altul. Nu mai vreau sa ma impac cu el si nici momentele frumoase nu-mi mai lipsesc, imi sunt indiferente.

Au trecut cam 4 luni de la despartire si desi am momente cand sunt super bine mai am si momente cand pur si simplu rabufnesc in plans si nu inteleg de ce. In primele saptamani mi s-a parut normal sa fiu mai sensibila dar acum chiar nu inteleg de ce m-ar mai afecta.

Am incercat sa ies si cu altcineva, a fost mai mult decat perfect dar pur si simplu nu puteam, eram rece si nu ma puteam implica asa cum trebuie in relatia respectiva asa ca am renuntat. Eram calda in gesturi dar gheata in vorbe si nu-mi puteam exprima sentimentele.

Nu stiu, vi s-a intamplat si voua? Cum ati trecut peste? Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da-i timpului,timp.
Desi tu personal esti sigura ca te-ai vindecat si nu mai suferi,se pare ca nu e chiar asa,ti-o dovedesc micile tale iesiri necontrolate.
Nu ti-ai regasit echilibrul si inca nu ai acceptat faptul ca esti singura,desi nu mai suferi in mod evident.
Nu-ti cauta un prieten acum,nu esti inca intregita,ai inca putina rabdare si lucreaza cu tine.
Trebuie sa te simti din nou multumita cu si de tine,sa te simti libera,nu singura si atunci vei fi gata sa intri intr-o noua relatie.
Deocamdata ai grija numai de tine,cauta bucurii,cauta ras, seninatate, pasiuni noi, umple-te pe tine, la loc.Ai tot dat timp de 15 luni, acum trebuie sa treci prin procedeul invers.
Si ai rabdare cu tine, lasa timpul sa desavarseasca vindecarea ta.
Sa te simti libera!
happy

64 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, mi s-a intamplat si mie sa ma intreb ce mai face ea, desi o dispretuiam. E ciudat sa devii dusman cu cineva care cateva luni ti-a fost cea mai apropiata persoana.
Am avut ocazia sa stau in preajma ei, ca se curvasarea cu un prieten bun, si le-am fost sofer cateva seri. Asa panarama cum am vazut-o, m-am bucurat ca mai exista si e ok, am scapat de starea prin care treci tu.
Desi m-a schimbat pentru altii, cred ca a trecut si ea prin starea asta, am prins-o de 3 ori in aceeasi zi "plimbandu-se" pe un traseu in cerc, la 20m de masina mea. Eu imi scoteam diplomele de la liceu, si imi faceam si dosar pentru fortele de munca, de cate ori ieseam de la xerox spre liceu sau sa las ceva in masina, o vedeam studiind masina, iar cand ma vedea avea o expresie timida si pleca fara sa-mi dea ocazia s-o salut.
Am stat cu ea si prin diferite localuri, am ramas singuri la masa si am incercat sa vorbim ca intre amici, se ferea sa vorbeasca cu mine laughing
Dupa ce s-au intamplat astea m-am linistit, si pana in prezent am uitat si cum era sa am sentimente fata de ea, cand o vad parca vad un fost vecin cu care n-am avut treaba laughing
Asta ti-ar trebui si tie, ocazia de a sta 'involuntar' in preajma lui, sa vezi ca exista.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Bagaciosule ce cauti tu aici laughing? Noi parca aveam nunta in 3 zile. laughing Nu o sa am ocazia aia doar daca mi-o fac singura, urat mai suna, si nu vreau sa-mi pierd timpul inutil.laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adica bagacios?
Adica n-am voie sa ma implic in vindecarea emotionala a logodnicei mele? sad
O fac pentru noi, iubi!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Miroase a orgoliu ultima parte, da-mi place, e o prostie sa renunti la orgoliu, in relatii big grin
Nu aveti prieteni comuni?

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ba daaa, cum sa nu ai voie. Doamne feri! Sa stii ca ma vindec repede daca primesc cadouri. rolling on the floor
A fost relatie la distanta, ne vedeam doar la sfarsitul saptamanii, sau incepand de vineri, si ne petreceam cat mai mult timp impreuna. laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea am semnal, s-a pierdut propozitia de dupa "Doamne feri!" whistling
Vine in orasul tau in aceleasi zile, chiar daca nu mai sunteti impreuna? Daca da, si ii stii o bucatica din program, stii pe unde vine, sau ceva de genul, du-te sa-l vezi 'intamplator', dar vezi sa nu fii la fel de 'discreta' ca fosta mea rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Sa stii ca ma vindec repede daca primesc cadouri.Sa stii ca ma vindec repede daca primesc cadouri.Sa stii ca ma vindec repede daca primesc cadouri.Sa stii ca ma vindec repede daca primesc cadouri. laughing) A revenit semnalul?batting eyelashes

Nu mai vine in oras. laughing Venea doar pentru mine si eu la el " intamplator " nu am de ce sa ma duc, cum ziceam ar fi pierdere de timp poate daca as avea alte motive sa dau pe acolo si sa trec " intamplator " si pe acolo ar fi altceva dar nu se merita deranjul. laughing Si ce orgoliu domne, eu nu stiu ce e ala. whistling Mi s-a zis ca aia e grupa mea de sange da n-am bagat de seama.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Aa. A picat netul de tot? whistling Ba nu, nu-i buna asta... sigh
Bine, cand e ziua ta? Decembrie? Mai este pana atunci whistling
Eu am mai auzit de oameni operati, carora li s-a scos rusinea, dar de grupa de sange "Orgolios" n-am auzit laughing Eu as zice ca-i mai degraba un respect de sine bine definit.
As zice sa-l inviti la nunta noastra, dar nu vreau concurenta no talking

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

De ce mi-am pus eu data nasterii la profil? rolling on the floor) Umm...mai sunt 11 zile pana la ziua copilului.batting eyelashes
E foarte rara si o au doar persoanele speciale, ce pot sa zic. laughing) Ptu, ptu sa nu ma deochi! laughing
Cum sa nu vrei concurenta, vrei banalitate?waiting laughing Sa aiba si rudele putin suspans, sa nu stie pana la sfarsit cu cine ma marit si dupa cu cine raman. rolling on the floorUuu si trei familii inseamna de trei ori mai multe cadouri. Azi sunt materialista nu stiu ce am dar vad doar oportunitati rolling on the floor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar esti minora, de astepti ziua copilului? no talking
Daca e vorba de concurenta, crezi ca nu s-ar ivi si niste 'concurente' in joc?batting eyelashes
E bine ca esti materialista, la mine e rost de materiale moca tot timpul: de la fiecare lucrare ramane ba cate o cutie de chit, ba diluant, niste spritzchit... N-o sa duci lipsa de materiale rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

In suflet, nu se pune? sad
Seringile cu aer fac minuni ce pot sa zic. laughing Imi place si coliva, mai vine si vara deci o vizita la racoare nu-mi strica deci numai chestii bune pana acum. rolling on the floor)
Nu te-ai gandit sa-ti imbraci blocul in diamante sau ceva de genul asta ca parca suna mai bine asa. rolling on the floor)

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Diamantele-s demodate, si nu am un bloc intreg, am o camera in apartamentul parintilor sad
M-am gandit sa fac niste incercari cu un lac mat, intai pe masina mea, sa nu ma ia la suturi vreun client. Costa 7-8 milioane distractia, deci n-o sa iesim in oras o vreme, dar nu te superi, nu? kiss
Seringi? Nuuuu... Prea hardcore, joint-urile le mai 'inghit'. La asta te-ai referit, nu? whistling

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ma gandeam zilele astea ce fain ar fi sa am toate apartamentele de deasupra si dedesubtul meu.laughing Sa-mi pun topogan de la etajul 4 si sa-mi fac piscina la parter day dreaming. Si tot felul de aberatii de genul. Fac planuri cu banii pe care nu-i am, i bun. love struck
Oricum nu beau suc si nici nu-mi place sa stau. laughing Dar de ce mat laughing? Nu mai e la moda luciul?
Pe mine ma inghiti? rolling on the floor

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa planurile cu blocul, ca te mariti cu mine si am teren unde e atelierul, facem acolo viloi pe 4 nivele+topogan+piscina, bun?batting eyelashes
Ce bei, daca nu suc? smug
Mat pentru ca am vazut ca sunt lacuri la preturi accesibile, si putini vopsitori se baga, trebuie sa 'sparg piata' cu ceva. In plus, in diminetile de iarna in care plecam la liceu (pe jos, ca pana se incalzea masina ajungeam la liceu cu turturi rolling on the floor ), imi vedeam masina brumata, si arata toata asa misto, ca nu lucea, iar prin gheata se vedeau reflexiile vopselei metalizate :X
Pe tine trebuie sa te inghit, doar te iau cu acte, nu? day dreaming

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu vream garsoniera mai. Sau nu chiar garsoniera. laughing Sa aiba un livingroom mare, mare si restul camerelor normale. day dreaming
Apa plata fara lamaie. smug
Nu cred ca am vazut masini mate prin oras pana acum. laughing Imi plac cum arata cele negre lucioase. Eventual si alea oranj.
Ma mai gandesc daca accept, tu gandeste-te daca ma ceri. rolling on the floor

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca o garsoniera comunista poate avea living mai mare decat il au vilele in zona meabatting eyelashes
Ma asteptam sa aud ceva mai sofisticat, si cu ceva grade whistling Mai lucram acolo.
La mine sunt foarte multe negru mat, ca este o vopsea foarte ieftina, si toate cazanele accidentate sunt vopsite cu aia, la repezeala laughing
A avut un prieten bun un Passat break, portocaliu lucios, cu geamuri fumurii, si tot interiorul din piele neagra... Ma topeam dupa ea. Ne luam din aia? smug
Ma gandesc, ma gandesc! laughing
Dar tu vezi ce gandesti waiting

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Atunci spargem peretii si ne facem living mare. rolling on the floor
Nu, eu vreau mitsubishi evo x alba ca altfel ma sufoc. rolling on the floor)
Nimic, nimic. puppy dog eyes Nimic bun. rolling on the floor

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca spargem peretii la garsoniera, ne facem living comun cu betivul de alaturi, care-si bate nevasta. Iar seara, o sa si-o bata la noi in living :-s
De ce alba? Sa fie confundata cu un Logan, in trafic? no talking
Este una rosie la mine in oras, fura priviri oriunde e parcata smug
Deci cand ziceai sa te cer? laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar esti roscata? laughing

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai ne luam apartament si spargem peretii. laughing Ca sa fie treaba buna. Aha, o bate cu noi in pat. rolling on the floor
Ca mie asa-mi place, probleme? waiting
Si te lauzi tu cu ea laughing)?
Pe 23 mai 2014 daca ai putin timp.batting eyelashes
Dar ce are, nu ma mai iei daca ma fac roscata? laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, probleme mari. Cat te machiezi tu, sper sa am timp s-o fac verde mat whistling
Eu ma laud doar cu tine day dreaming
Am tot timpul din lume, da' n-am telecomanda, sa-l dau inapoi sad
Te iau oricum, dac-am zis, am zis! smug

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Lasa sa nu mai fie. Pfoai, daca e asa are timp sa-i sara si vopseaua.laughing Atunci trebuie sa vorbim cu toata lumea sa-si schimbe data.
Si eu vreau laughing)?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci sa inteleg ca lasi de la tine, ca sa nu mai fie?batting eyelashes
Vopseaua data de mine nu sare no talking
Deci vorbim cu toata lumea sa-si schimbe data de azi in 22.05. 2014, iar maine stam si noi de vorba? whistling
Tu n-ai de ales, poti doar sa complici/simplifici whistling

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Evident ca nu. laughing
Ce sa zici si tu acum, era culmea sa te apuci sa-ti critici munca. laughing Eu mereu am de ales! phbbbbt Nu-ti complica viata ca-ti schimbi si culoarea parului.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai vorbim laughing
N-ar fi o premiera pentru mine, sa-mi critic munca big grin
Eu te las sa alegi, doar ti-am prezentat variantele whistling
Lasa ca am viata prea simpla, nu mi-ar strica niste complicatii smug

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ca sa te lamuresti ca este nu laughing? Lasa, crde-ma pe cuvant. puppy dog eyes
Lasa ca aleg din variantele mele. rolling on the floor Vezi sa nu ajungi sa ti-o doresti din nou simpla. laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa te convingi tu ca nu se poate nu laughing Eu te cred ca asta crezi whistling
Daca ai variante care incep cu "cum" si se termina cu "vrei tu", sunt de acord big grin
Nu stiu daca eu o sa fiu cel care va regreta, sunt enervant de calm in orice situatiebatting eyelashes

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ba orice se poate cu mine. smug
Am variante cu " se poate " dar cu un " nu " adaugat in fata.batting eyelashes
Eu enervez si cele mai calme persoane, iti garantez. laughing)

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca orice se poate, atunci o sa se poata cum vreau eubatting eyelashes
Sunt calm si cand sunt nervos, si ma asigur ca iese ca mine big grin Daca nu intr-o ora, atunci in doua, intr-o luna, un an... whistling
Nu-ti mai decolora/vopsi parul atat de des, nu e sanatos laughing

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Orice vreau eu se poate. smugbatting eyelashes
Cu mine n-ai cum sa fii calm smug, mrrr. rolling on the floor
Nu ma pot decide asupra nuantei rolling on the floor))!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci trebuie doar sa vrem acelasi lucru :>
Mârâi mai infricosator decat ea?;;) http://youtu.be/wADUyqNnumo
Am drept de vot? Imi plac satenele :-"

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pisul tau. :X Nu, nu. laughing) Eu marai inocent si provocator. smug rolling on the floor)
Nu ne pasa de ce-ti pasa tie. laughing)

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar a mea! big grin
Cui nu-i pasa? Voua? Este mai multi? laughing Nu va vad thinking

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Cum doar a ta?! waiting Vreau si eu juma din ea. phbbbbt
Da, am mai multe personalitati deci ma cred mai multe. smugbatting eyelashes

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Fara ganduri sadice, in preajma pisicii mele! phbbbbt
Si eu cand eram mic credeam ca barbatii nasc baieti, iar femeile fete, dar am crescut rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Trebuie sa inveti sa fii mai darnic!laughing
Si eu credeam ca durexul se pune pe teava de asapament a masinii ca sa miroasa frumos ( *** logic laughing) ) dar am crescut si am invatat pe ce tevi se pune. rolling on the floor))

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, bine... N-o vrei toata? laughing Ca azi m-a cam suparat big grin
N-ai invatat bine, eu de pe TPU am invatat ca "doare mai tare" cu prezervativ rolling on the floor
Deci tot pentru masini e mai bun.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu, vreau doar program de vizita. laughing Te-a suparat? E bine, incepe sa-si faca si ea treaba cum trebuie. laughing) Ce i-ai facut saracei?
Bine ca inveti fara mine! phbbbbt

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Fugi de responsabilitati? no talking Sa vezi ce bine isi face treaba de caine de paza, cand vin oameni in vizita devil
Nu i-am facut mare lucru, ieri la curte s-a intalnit cu un motanel adoptat special ca sa fie un pisic rezident si acolo laughing si l-a fugarit de nu a mai aparut toata ziua... Ea fugarea pisoiul, eu pe ea... whistling
Am vazut intamplator, si nu erai cu mine, nu-mi erai aproape... Tot eu sunt vinovat? sad

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu, doar le dau altora sansa de a fi mai responasibili.batting eyelashes
Si unde e supararea, mie imi suna distractiv. laughing)
Pentru ca nu m-ai chemat.sad Nici adresa nu mi-ai dat-o. Nici macar numarul masinii ca sa-i dau tarcoale si sa te astept. sigh
Tu mereu esti vinovat daca e ceva rau, eu sunt pentru ce e bine, ok? puppy dog eyes

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai sa rezisti sub responsabilitatea mea, iti garantezbatting eyelashes
Supararea e pentru ca de obicei, cand vede ca o urmaresc, si nu-i a joaca, se ascunde. Ieri nici nu m-a bagat in seama sigh A sarit la celalat ca o animala ce e, nici nu simtea ploaia de obiecte ce se revarsa asupra ei whistling
Tu esti mereu binevenitabatting eyelashes Care adresa o vrei? Pe yahoo sau pe... de fapt am doar pe yahoo laughing
Deci de cate ori fac o porcarie si sunt vinovat pentru ceva rau, tu esti cea care vine si face totul sa fie bine? day dreaming

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

SI eu garantez ca as muri cu tine, e prea evident. laughing
Si nesimtita nu ti-a dat si ea doua-trei ( milioane ) zgarieturi ca sa nu ramana datoare?
Aia de la apartament si cheia daca se poate. rolling on the floor
Ihim, sa-mi zici cand te trezesti din vis.laughingday dreaming

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca n-am facut victime, au fugit toate la timp rolling on the floor
Nu mi-a dat, era ocupata rolling eyes
Bine, stai s-o scot de la breloc. La mine in camera trebuie aspirat la 2-3 zile, vezi dupa ce aspiri sub subwoofer, sa-l acoperi la loc, ca pisica inca are impresia ca aia e jucarie de la pet shop, pentru ascutit ghearele.
Ai mai zis ceva? laughing

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

rolling on the floor)) Si eu daca ma impiedic? :-s Pfoai, ai ceva alergii sau fobii laughing)?
Erai neinteresant pentru ea. laughing
Nu stiu sa aspir dar ma pricep foarte bine la a face dezordine si din nimic.batting eyelashes
Da, vezi cum ma icnori si ma neglijezi dupa ce ca faci educatie sexuala cu altele. sigh

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te impiedici, vei fi prima victima devil Nu am alergii, fobii... thinking Am o oarecare ura pe caini, care se manifesta uneori ca o frica. Se pune? laughing
Pana am pus mana pe ea, si si-a petrecut o jumatate de ora in portbagaj whistling
Pai educatie, ca sa fiu priceput cu cine conteaza cu adevaratbatting eyelashes
Hai, sa nu mai zici ca te ignor, unde ziceai sa parchez, ca sa-mi dai tarcoale?batting eyelashes Adica masinii, masinii whistling

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce presupune asta rolling on the floor? Ma omori, transezi laughing?
Huaaa straight face. Cum sa urasti cainii?
La constanta parcheaza. laughing)

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad la fata locului. Ma ghidez dupa instinct rolling on the floor
Urasc cainii cu comportament de curte, si mai ales haitele. Adevarul e ca de ceva timp imi cam doresc unul whistling
Nu puteai sa fii si tu mai de-aproape? laughing Asa, mai de prin muntii Bucovinei, la 2-3, maxim 10 km de Vatra Dornei? whistling

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

O sa ma cert cu mama azi ca nu m-a nascut unde trebuia. rolling on the floor)
Ne luam pitbull? puppy dog eyes
Macar am dreptul la ultimele 10000 de dorinte? puppy dog eyes

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te certa, ca zice ca-ti bag eu prostii in cap dupa aia no talking Fa-o doar sa recunoasca si sa regrete greseala facuta rolling on the floor
Pitbull? I don't want to see Cand le vad moaca aia de dinozaur fara minte, parca cer bataie rolling on the floor Vreau un lup cevabatting eyelashes
Ai dreptul, poti sa incepi sa ti le indeplinesti de pe acum, pana ajung eu sa fii gata rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai imi bagi, prostii in cap! laughing)
rolling on the floor) dinozaur? Oricum ciobanesc german vream si eu. day dreaming
Si in cate decenii ajungi tu laughing)?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine, eu? whistling no talking Tu esti vinovata aici, doar femeile sunt inaintea barbatilor cu gandirea, deci tu ar trebui sa ma inveti de bine, nu sa cadem amandoi in pacat (tot de pe TPU stiu si asta smug ).
Ciobanesc german ramane :X
Depinde cand plec laughing

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

TPU-ul te invata numai prostii!laughing)
Plus un Husky si un Chow Chow te rog puppy dog eyes.
Acum pleci. smug

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Husky am auzit ca nu prea se ataseaza nici de stapan no talking Cow cow zici? whistling Ok, am grajd in curtea atelierului, iti aduc si vaci, dar doar daca stii sa le mulgi rolling on the floor
Acum? Gata? sad Ma dai afara?

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Ce nu inteleg:

Cand iti vine sa plangi, sau cand devii trista, sau etc, din ce motiv devii?

La ce te gandesti atunci? Care este motivul pe care il identifici cand iti vine sa plangi?

| anonim_4396 explică (pentru cristimihailov):

Ma gandesc ca s-a terminat. Cam asta e gandul care ma intristeaza. Dar gandul asta nu are mereu acelasi efect doar daca ceva imi rascoleste amintirile, sentimentele. Gen o melodie, o scena dintr-un film sau o discutie. Daca ma gandesc pur si simplu ca s-a terminat nu ma afecteaza pentru ca stiu ca asa trebuia sa fie. Zarva.

| cristimihailov a răspuns (pentru anonim_4396):

Si in momentul in care te gandesti ca s-a terminat, te gandesti ca a fost foarte frumos sau ca te-a prins pe picior gresit sau ca ti-a inselat asteptarile sau?

| anonim_4396 explică (pentru cristimihailov):

Ma gandesc ca au fost momente frumoase, dupa ma linistesc si-mi amintesc toate certurile si momentele neplacute care n-au fost putine la numar.

| ywar a răspuns:

Cand cineva se desparte are nevoie de o perioada de "doliu". Noi spune popular sa-si linga ranile, dara daca stam sa socotim cam asa ar fi. Eu te sfatuiesc sa faci o pauza si sa iti descoperi/redescoperi pasiunile tale, acele lucruri care te fac pe tine sa tresari si sa ai alt tonus cand stii ca le-ai facut. In rest, uneori este bine sa treci peste si sa iti spui ca nimic nu este intamplator pe lumea asta iar Dumnezeu le aseaza cum noi muritorii nu ne inchipium. Poate nu esti pregatita sa primesti in viata ta persoana potrivita, poate nu e ea [nu a aparut inca] si motivele sunt garla. Nu te ingrijora. Ai incredere si speranta.

| Vektor a răspuns:

Iti mai trebuie ceva timp sa poti sa-ti revii.

Doar timpul poate sa vindece ranile si stii cum se zice:
"Ochii care nu se vad se uita".

Cheer Up!

| anonim_4396 explică (pentru Vektor):

Se uita dupa altul. laughing Da, poate nu a trecut suficient timp si m-am grabit.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Ai nevoie de unul care stie cum sa te ia happy

| Lionsgate a răspuns:

Ba da iti lipsesc momentele frumoase! iti lipseste iubirea lui, uite incearca sa ii dai semne ca vrei sa vorbesti cu el din nou, dupa parerea mea tu inca ti la el.Atata timp cat esti elgata de el nimeni nu te poate dezlega. Gandeste-te o fost un an si ceva, daca chiar v-ati iubit nu putet renunta numa asa.

| anonim_4396 explică (pentru Lionsgate):

Nu vreau sa vorbesc cu el, nici sa ma impac pentru ca au fost probleme de care nu-mi este dor. Nu-s masochista si asta ma nelamureste grav. Daca eu sunt constienta ca relatia a avut multe probleme care nu puteau fi rezolvate chiar daca am tot incercat si nu vreau sa mai fiu cu el de ce nu pot sa trec mai departe. Nici de iubit nu cred ca nu-l mai iubesc. E aiurea rau de tot.

| Lionsgate a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa nu se poate rezolva problemele. uite vezi aici apare orgoliu! :l, daca chiar il iubesti ii mai dai o sansa, nu exista probeleme care sa nu poti trece peste mai ales prin iubire.