| anonim_4396 a întrebat:

Hei. happy Am si eu nevoie de o parere, un sfat sau ceva lamuriri. Probabil de toate. laughing

Am fost cu un baiat cam un an si trei luni. Ne-am despartit si din ziua aia n-am mai vorbit deloc chit ca am mai stiut unul de altul. Nu mai vreau sa ma impac cu el si nici momentele frumoase nu-mi mai lipsesc, imi sunt indiferente.

Au trecut cam 4 luni de la despartire si desi am momente cand sunt super bine mai am si momente cand pur si simplu rabufnesc in plans si nu inteleg de ce. In primele saptamani mi s-a parut normal sa fiu mai sensibila dar acum chiar nu inteleg de ce m-ar mai afecta.

Am incercat sa ies si cu altcineva, a fost mai mult decat perfect dar pur si simplu nu puteam, eram rece si nu ma puteam implica asa cum trebuie in relatia respectiva asa ca am renuntat. Eram calda in gesturi dar gheata in vorbe si nu-mi puteam exprima sentimentele.

Nu stiu, vi s-a intamplat si voua? Cum ati trecut peste? Ce ma sfatuiti sa fac?

2 răspunsuri:
| kandaraki a răspuns:

Pai tu te gandesti involuntar la fostul cand iesi cu alt baiat, tu te-ai deprins in un anume fel la vorbele/iesirile fostului si te simti bine la moment cu alt baiat, dar inconstient il doresti pe fostul inapoi, e un fel de deprindere. vei trece peste asta cu timpul, daca baiatul cu care iesi va fi interesant si va reusi sa te scoata din starea asta prin metode vesele de cucerire, succes@

| angelica02 a răspuns:

Hey buna stiu cum e, ar trebui sa te linistesti stiu e cam greu sa uiti acea persoana intr-o situatie "aproape" asemanatoare sunt pusa si eu, tu inca il mai iubesti din cauza asta ti se intampla asta, ar trebui sa te impaci cu el