| oanasunshine a întrebat:

Hei. am si eu o mica mare problema laughing. Mie`mi place un baiat de a 9a(eu sunt a 8a), si un baiat tot de a 8a, de la clasa paralela, ma place. am aflat acum cateva zile ca ei 2 sunt prieteni(si vorbeau despre mine). Problema este ca fata de baiatul de a 8a simt o oarecare simpatie, desi se vede ca e foarte timid si nu`mi vorbeste dar sunt sigura ca ma place. Cu cel de a 9a, nu stiu ce sa cred pentru ca la inceputul saptamanii se uita incontinuu la mine, apoi 2 zile m`a ignorat si s`a facut ca nu ma vede, si azi s`a uitat de 2-3 ori in spate la mine. Pentru cateva momente am simtit ca ma place dar cand am vazut ca ma ignora parca imi cazuse ceru`n capstraight face. mi-ar placea sa-i cunosc pe amandoi, dar in cazul cu baiatul de a 8a, ce sa fac? Sa mai astept sa faca el primul pas? Chiar daca nu`mi place cum imi place celalalt, este totusi ceva ce ma atrage la el. In schimb, in cazul cu baiatul de a 9a, el chiar imi place dar m`a derutat cand a inceput sa ma ignore. Stiu ca e complicat dar nu vreau sa fiu prinsa intre ciocan si nicovala. Ce as putea sa fac? Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi totbig grin. Dau funda. :*

1 răspuns:
| micutsa19 a răspuns:

Mai asteapta putin si vezi care e situatia poate face vreun pas vreo unul din ei...si alege-l pe cel care iti dicteaza inima