| Vlad162 a întrebat:

Hei,am si eu o problema.O sa va povestesc pe sleau, nu intru in detalii:sunt baiat de 17 ani si iubesc o fata de aceeasi varsta, avem 6 luni.In ultima vreme(1 luna) nu mai vrea deloc sa iasa cu mine,trebuie sa stau mereu ca un cretin sa ma milogesc de ea sa iasa,mai ales acum ca e libera in vacanta,si ea imi baga raspunsuri ieftine de genul"sunt obosita,nu ies azi ca nu ma simt bine,le-am promis fetelor ca ies cu ele,o sa imi fac curat prin camera si dupa aia o sa fiu prea obosita,trebuie sa lucrez la nu stiu ce proiect,e prea cald,etc." si eu ma simt total aiurea,cred intr-un fel ca e si vina mea ca o alint prea mult, ii scriu poezii mereu, ii iau mereu flori si ii platesc consumatia si cred ca i s-a cam urcat la cap.Am primit sfaturi sa fiu si eu indiferent cu ea, dar nu pot, tin prea mult la ea si nu vreau sa ne racim relatia aiurea.Ce pot sa fac in cazul asta? Apreciez orice raspuns.

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Da trista situatia am trecut si eu prin asta. In curand o sa vina despartirea si daca incepi sa te porti indiferent de acum incolo cum ti-au zis altii nu stiu ce o sa rezolvi ca deja fata s-a plictisit si nu prea mai e interesata de tine. Se intampla ce vrei nici prea bun sa fii dar nici prea rau multe nu apreciaza la inceput le place dar dupa un timp cand citesc mesaje siropoase au atitudinea aia gen "ce mai vrea si bou asta". Daca ai fi fost mai indiferent cu ea poate o ofticai putin ca sa devina geloasa ea te suna si iti dadea mesaje si te "stresa". Dar nici s-o dai in cealalta extrema sa fii nesimtit sa iti bati joc de ea de fata cu prietenii sau sa umblii cu alte fete. O poza pe facebook cu o amica, o caterinca cu bun simt o glumita s-o "ataci" si mai putine mesaje, telefoane etc.

9 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

Ii scrii poezii, ce dragut.Mie nimeni nu-mi scrie.Dar, nu asta-i problema.Problema este ca s-a plictisit de tine, vrea ceva nou.Probabil e genul de fata:fara poezii, fara flori, fara atata afectiune.Ei ii place sa traiasca momentul, sa fie mai "nebuna".Fii si tu indiferent cu ea, o sa te caute, singur.Nu o mai suna pentu binele relatiei voastre.Las-o sa sufere, mai intai, apoi iti va atara ca te iubeste.
Succes!

| dayana007 a răspuns:

Imi pare rau ca nu apreciaza ce faci tu adica alti ar scuipa-o intre ochi la fitele care le face... eu nu te sfatuiesc sa fii indiferent ci sa o uiti oricat ti tu la ea, ea nu tine deloc la tine si nu merita ca tu sa te mai umilesti! fi barbat ce dumnezeu ca mai sunt miliarde de fete pe pamant!

| bObby123 a răspuns:

Vorbeste cu ea, spune-i tot ce te nemultumeste si daca nu se va schimba nu ai ce face decat sa va despartiti... e cel mai bine pentru tine si pentru ea.
Daca ea nici macar nu apreciaza cate faci tu pentru ea e o cauza pierduta!

Totusi tu vorbeste cu ea si explica-i toata situatia poate mai ai vreo sansa desi ma cam indoiescsad
Ori cum. BFT

| neutrino a răspuns:

Fata sigur nu te place. Esti baiat mare si trebuie sa intelegi ca trebuie sa o lasi in pace.

Răspuns utilizator avertizat
| speciala a răspuns:

Vorbeste cu ea pendelete si explica-i ce simti spune-i ce te deranjeaza, st sigura ca o sa-si schimbe comportamentul!

| Angelswprr a răspuns:

Fii mai direct cu ea e clar ca fata s-a saturat de tine schimbati comportamentul cu ea si atunci vezi ce se intampla si nu ii mai fa poezii si chestii din astea ca nu merge

| georgyanna15 a răspuns:

Probabil nu ii mai place de tine si s-o fi indragostit de alt baiat.

| Vlad162 explică (pentru georgyanna15):

Nu e asta, sunt singur.