| Vlad162 a întrebat:

Hei,am si eu o intrebare.Va zic pe sleau,nu ma pierd in detalii. Sunt baiat, am 17 ani, la fel ca si prietena mea cu care sunt de 6 luni.Ne iubim mult,dar ce ma enerveaza rau de tot la ea e ca nu prea vrea sa iesim cine stie ce des. Uneori trece si o saptamana intreaga si nu ne vedem deloc,din motive ieftine de-ale ei:"sunt obosita rau,e cald afara,le-am zis fetelor ca o sa ies cu ele,am nu stiu ce treaba de rezolvat prin casa, etc" dar nu pot sa cred ca nu isi poate face macar 15 min timp sa iasa din casa, si unerori tot ea imi reproseaza ca de ce insist atata si ca s-o inteleg. Si ma enerveaza ca toti prietenii mei care au pireten/a ies zilnic si stau cu orele prin oras si eu trebuie sa stau mereu ca un cretin sa ma milogesc de ea sa iasa.Adica nu mi se pare normal ca o relatie sa se reduca doar la vorbitul la telefon si iesit o data pe saptamana dupa lungi insistente.Ce pot face? Apreciez orice sfat sincer.

Răspuns Câştigător
| Tmcn a răspuns:

Faptul că o cauţi atât de des demonstrează că eşti înnebunit după ea, şi ea ştie asta. De asemenea, ştie că îi suporţi toanele, tot din acest motiv. Dacă vrei cu adevărat să o schimb, pur şi simplu nu o mai căuta. Aşa sunt toate fetele, când sunt ignorate şi văd că nu li se mai acordă atenţie revin la sentimente mai bune.

8 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Poate tu o iubesti mult.
Ea nu se comporta deloc precum o fata care iubeste. Eu as zice ca vrea sa scape de tine.
Gandeste-te la asta!
Nu merita sa continui o relatie in care esti nefericit.

| CeViata a răspuns:

Si eu am acceasi problema. Stiu cum te simpti sad Si chiar as vrea sa stiu si eu chestia asta... Dar singura care este in stare sa iti zica dc este ea. Trebuie sa vorbesti "Face to face" cu ea sa lamuriti acest lucru happy Si cred ca si eu voi face asta big grin... Bafta! love struck >big grin

| neutrino a răspuns:

Fata incearca sa te refuze finut...

| Gogu06 a răspuns:

Clar nu tine la tine si din lipsa de alta alternativa sta cu tine. Zii ca te desparti de ea pe motivul asta, vezi cum reactioneaza si o sa iti dai seama atunci. Ar fi bine sa cauti pe alta parerea mea.

| IonutRonaldo7 a răspuns:

Tu zici ca va iubiti mult? laughing daca te iubea nu putea sa stea fara sa te vada nenicu. asa ca gasesteti alta ca mai sunt destule fetewinking

| SuntMaleficMuhahahaha a răspuns:

Nu o mai cauta cateva zile..si o sa vina singura la tine! Sau cel mai bine ar fi sa ii raspunzi cu aceeasi moneda.
Iesi cu prietenii tai si cand ea va vrea sa iesiti. spune-i ca esti obosit ca e cald/frig.happy. Sper ca te-am ajutat

| Vlad162 explică (pentru SuntMaleficMuhahahaha):

Pai da ma dar asa nu facem decat sa ne racim relatia si mai mult si numai asta nu vreau.

| dyabolic a răspuns:

Poate ca are parinti mai posesivi si nu o lasa sa iasa prea des din casa intreab-o direct care este motivul real! daca o scalda inseamna k nu te iubeste asa cum spune si este cazul sa o schimbi happy