| 8Biia a întrebat:

Hei. Eu si cu iubitul meu am discutat aseara iar despre vechea problema, si anume, dragostea ( lui asa ii place sa ii spuna ). Mi-a spus ca daca am face dragoste, daca doamne fereste raman insarcinata?! Eu cand am vazut ca mi-a spus asta, am ramas masca, nu ma asteptam sa imi spuna asta de pe acum si mai ales in modul asta, tinand cont ca avem 4 luni de cand suntem impreuna. Eu am 15 ani iar el 18. Nu este prima oara cand vorbim pe tema asta, dar totusi nu stiu de ce a adus la discutie subiectul asta. Stie ca eu nu o sa fac nimic cu el momentan, pentru ca nu sunt pregatita. Si mi-a spus el, ca o sa o facem cand suntem pregatiti amandoi. Ce m-a deranjat a fost ca a spus ca nu sunt chiar asa mica, ca am aproape 16 ani. Deci asta ar fi fost un apropo, si m-a deranjat, dar nu i-am spus. Iar dupa eu i-am spus ca la varsta asta sunt mica pentru asa ceva, si el mi-a spus ca daca asa cred eu inseamna ca asa este. Ce sa cred? Cum sa ii spun diseara ca m-a cam deranjat un pic?

6 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Chiar esti micuta... Si nu atat pentru sex, cat pentru urmarile unui act sexual: posibila sarcina sau BTS-uri. Nu inteleg ce te-a deranjat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce esti constienta ca nu esti pregatita psihic si mental de a incepe la aceasta varsta viata sexuala, va trebui ca intro discutie sa ii transmiti aceasta concluzie a ta si sa-l "rogi" ca in viitorul apropiat sa nu mai readuca in discutie aceasta tema. Daca intr-adevar tine la tine si te "iubeste" va intelege si va astepta "cuminte" pana in momentul in care vei relua chiar tu discutia privind aceasta problema. Incearca sa ai curajul de a purta cu el aceasta discutie indiferent de urmarile posibile.Succes.

| ywar a răspuns:

Pai a bagat si el vrajeala ca sa vezi tu ca el e foarte grijuliu. In realitate el este cu antenele ridicate si abia asteapta sa... citeasca cu tine sub clar de luna poezii de Eminescu. Baiatul e un pafarist si cred ca el se teme foarte tare sa nu calce pe bec cu o sarcina nedorita. Asta e tot. Alte griji nu are.
Cifrele nu sunt de partea voastra - 4 luni de "relatie" - daca se cheama relatie? si 16 ani sau 15 ani cati ani ai tu is ingrijoratori in perspectiva unui atac la pudoare.
Sut in c.a.e si altul pentru ca el nu va vrea decat sex. Pana la urma stii ce, nu-i condamnabil! Ai grija de corpul tau si nu risipi aceasta varsta pe nimicuri pentru ca mai tarziu sa regreti aceste nimicuri.

| neutrino a răspuns:

Ii poti spune ca te-a deranjat un pic, dar nu prea mult si ca acum ai inteles de ce sta el cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Țoglă a răspuns:

Foarte simplu, nu mai discuta astfel de teme și gata.