| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu m-a anuntat aseara ca e POSIBIL sa plece la inceputul lunii viitoare definitiv din tara. L-am vazut trist si ingandurat, nu stiam ce are si-am incercat sa-l fac sa-mi spuna, insa el nu vroia sa ma panicheze de pe acum pentru ca decizia nu este una sigura, inca se discuta pe acest subiect. Am acceptat aseara, daca s-ar intampla asta n-am cum sa schimb, cred probabil ca relatia s-ar termina definitiv tinand cont de faptul ca amandoi suntem minori momentan. El a spus ca nu vrea sa plece, ca ma are pe mine aici si restul familiei, dar decizia finala nu tine cont de el.

Acum eu sunt foarte suparata pentru ca eram intr-o relatie serioasa care chiar vedeam ca are cum sa dureze si vestea asta va ruina totul. Am zis sa incerc azi sa uit de el, sa ma comport de parca el nu exista, sa nu ma sune, sa nu ne intalnim, sa vad doar o zi cum ar fi dupa ce pleaca, insa m-am gandit apoi ca n-are sens, il fac si pe el sa sufere cand va afla ca vreau sa-l scot din viata mea chiar si pentru o zi, cred ca s-ar simti dat la o parte. Ce parere aveti si ce sfaturi imi puteti da?
Multumesc

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

A pleca definitiv din tara nu este o decizie pe care cineva o ia asa peste noapte. Acum, forteaza si el sexul, nu a gasit alta metoda mai buna pentru a te convinge.

| lipskissmiss a răspuns (pentru neutrino):

Adevarat, decizia nu a fost inca luata, e vorba doar de-o idee si lui ii e foarte usor sa plece in situatia asta si crede-ma nu e nevoie de prea mult timp tinand cont de faptul ca se termina scoala si se poate muta prea usor.
Nu are cum sa forteze subiectul asta, face sex periodic, nu are ce sa-mi doreasca, asta mi se pare normal intr-o relatie.

| NnDWtf a răspuns:

Profitati de timpul ramas. Dupa, fiecare pe drumul lui.
Totusi, daca tii la el. In saptamana in care el urmeaza sa plece, cearta-te rau cu el. El te va ura, dar ii va fi mai bine.Adica, gandeste-te ca e mai bine asa decat sa plece stiind ca voi aveati o relatie serioasa si ca va iubeati si ca ce frumos era etc. Eu asta as prefera sa fac. Dar nah, eu sunt baiat.