| anonim_4396 a întrebat:

Hei, ma consider intr-o situatie jenanta am 21 ani si de cate ori fac dragoste cu iubitul meu dupa vreun minut de la penetrare imi iese ceva alb cumva cremos din vagin, este destul de mult si de aceea ma simt jenata pentru ca il cam "murdaresc" mai ales ca o facem neprotejat de ceva vreme insa avem grija. Suntem impreuna de 6 luni si chestia asta a inceput cam dupa a doua oara cand am facut dragoste. Am mai citit undeva despre acest lucrusi am vazut ca ar fi teoretic din cauza excitarii, intr-adevar ne simtim absolut minunat unul cu celalalt dar din ce am inteles ar trebui sa fie doar foarte putina cantitate, gen cateva picaturi. De exemplu daca ma masturbez nu mi se intampla chestia asta.Nu avem niciunul dintre noi boli sau ceva, dar de aceea as vrea sa stiu mai multe pareri. Prietenul meu spune ca nu il deranjeaza ba chiar ii place chestia asta, desi poate exagereaza putin nu stiu ce sa zic, insa as vrea sa stiu daca e ceva normal ca sa stiu daca are rost sa ma ingrijorez sau nu, multumesc! Sper sa nu fie la un moment dat vreun impediment in relatie

Răspuns Câştigător
| Ioanaaa23pb a răspuns:

Este normal să difere cantitatea de "lichid alb" de la contact la contact, de la persoană la persoană, nu este ceva de care trebuie să te îngrijorezi deoarece este normal, dacă tu simți plăcere înseamnă că și corpul tău simte și reacționează astfel. Băieților chiar le place să simtă acel "lichid" mai ales dacă sexul e neprotejat. Bucură-te in continuare de acte și nu te mai gândi la asta, nu îl "murdărești".

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Ioanaaa23pb):

Exact.ala e momentul culminant

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tocmai ca iti place se intampla lucrul ăsta. Era mai rau daca nu era.
Putea fi dureros.

| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect normal si chiar indicat sa ai acea secretie care lubrefiaza vaginul, permitand penisului sa culiseze si sa produca placere in timpul sexului.
De fapt nu-i nici o sitatie jenanta, fiindca asta se intampla in mod normal si sanatos la toti oamenii care fac sex, atunci cand sunt excitati, facandu-le placere, fiindca vaginul se lubrefiaza normal, natural si involuntar.

| mihai69 a răspuns:

E perfect normal.

| dullcat a răspuns:

Buna.In locul tau m-as ingrijora pentru ca faceti sex fara protectie si sustineti ca aveti grija.Cum functioneaza asta? Metoda retragerii nu e eficienta, sa stii.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru dullcat):

Am zis eu că am noroc.si eu fac fara dar mă controlez ft bine

| Andrei21212 a răspuns (pentru dullcat):

Ne simtim mult mai bine fara si eu si el, multumesc de sfaturi, o sa incerc sa caut metode care sa fie mai ok, cert e ca nu am ramas insarcinata pana acum, o sa vedem si vom gasi o solutie si pentru asta

| Marius22222222222 a răspuns:

Daca lui îi place și vă simțiți bine nu vad problema unde e

| haileewatson a răspuns:

Ai 21 de ani si nu stii ca asa ceva e absolut normal.
Si dupa ne intrebam de ce avem nevoie de educatie sexuala in scoli...

| Andrei21212 a răspuns (pentru haileewatson):

Stiam, nu sunt o proasta, sunt la facultate totusi, era ideea ca din punct de vedere cantitativ este destul de mult, si am crezut ca e o problema dar oricum m-am linistit acum

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

La fel de atenti o sa fiți și când o să te trezești cu burta la gura din cauza naivității de a nu purta prezervativ.
Ce ți se pare anormal? Logic ca e normal.
" ca îl murdaresc" : 1) o faceți neprotejat.
2) Chestia vine din interior la ce se așteaptă?
Doar nu te cureți în interiorlaughing.