| aiaiaiii a întrebat:

Hei! Ma indragostesc foarte, foarte usor. Sunt in perIoada adolescentei. Dar ar fi atat de bine daca as fi indragostita de un tip care, de-asemenea este "topit" dupa mine. Dar nu! sad Cum pot scapa de "chestia" asta?

Răspuns Câştigător
| NatureSelf a răspuns:

Fiind in perioada adolescentei, e normal sa te indragostesti usor, mai ales ca, ca si adolescenta habar nu ai ce inseamna dragoste, cel mult iubire, dar dragoste in nici un caz, eventul simt atractie sexuala.

4 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Nu ai sa te indragostesti usor, avand in vedere ca dragostea necesita incredere, intelegere, si rabdare, si nu in ultimul loc timp acordar relatiei. apoi dezamagirile care sunt consecintele despartiri. daca te-ai indragosti usor, astea nu ar mai cauza durere.

| Angel_8399 a răspuns:

Incearca sa-ti gasesti pe cineva si sa stai cu acea persoana pe o durata mai lunga si sa incerci sa tii la cine tine la tinehappy
Succes:*

| MyShadow a răspuns:

Dar de ce sa scapi? Stiu ca sfatul meu este ridicol, dar cred ca ar trebui sa fii cu el. Inainte sa fii cu un baiat care este topit dupa tine ar trebui sa fii deja cu cineva, sa stii ce da roresti de la cel ravnit. Este ca matematica, ca sa reusesti sa faci exercitile grele, trebuie sa le stii mai intai pe cele usoare. O sa vezi cu timpul ca stii baietii care te iubesti, iar tu ii iubesti, nu o sa te tina aproape, nu conteaza decat iubirea, ca asa ai ramane la primul. Cu timpul dragostea se duce, iar ea dispare cand caracterele nu se potrivesc. Ca sa stii cum vrei sa fie cel ales, ar trebui sa cunosti pe ceilalti.
Dar, daca vrei sa scapi de iubirea pe care o tii incearca sa te indragostesti de altul, sa incerci sa-ti acoperi mintea cu ceva. Uita cateva zile de el, chiar daca pare greu, iesi mereu cu prietenii, ei o sa te ajute. BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita ca o sa-l gasesti si pe ala!tongue