| MihaiSDK a întrebat:

O sa vi sa para banal, dar nu stiu cum se face dar ma indragostesc de baieti care sunt mai mari decat mine cu 10 ani si chiar si 20 de ani (apropo eu am 16)! Cum pot scapa de chestia asta, vreau sa fiu oarecum "normala" sa ma indragostec de cei de varsta mea.De ce mi se intampla mie?

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Decat faptul ca ajungi sa te indragostesti de ei, nu e nimic banal.
Si eu sunt atrasa de baietii mai maturi decat mine, si de obicei sunt inconjurata de ei deoarece mi se pare ca cu ei am ce discuta si poate chiar si ce invata, deoarece un baiat care are o anumita varsta este cu capul pe umeri si un caracter de invidiat, mereu va atrage atentia si o sa ai si ce invata de la respectivul.Ideea este ca nu trebuie sa dai niciodata impresia de indragostita sau altceva, chiar daca simti asta sa te controlezi tu pe tine insuti, si totul va fi bine:*

2 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Nu esti singura care ti se intampla asta, mai sunt multe alte fete...deoarece e atractia mai mare la baietii cu varsta mai mare, gandesc mai bine, stiu cum sa se comporte etc...

| Z6 a răspuns:

Nu esti singura. Si eu am patit. aveam 11 ani si m-am indragostit de unu. de vreo 19 ani. Pentru ca pur si simplu baietii de varsta ta sunt. fara minte, si altceva e un baiat matur, arata altfel.e mai atragator. stie ce vrea, stie cum sa se comporte. pe cand cei de 15-16 ani sunt mai, timizi. sau poate prea smecheri.