| RoseBlack01 a întrebat:

Am avut un contact sexual cu iubitul meu și mi-a curs sânge destul de mult(eu nemai fiind virgina de vreo luna), iar a doua și a treia oară după acel incident tot mi-a mai curs puțin de tot sânge. De la ce poate fi?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarile care s-au produs si in cazul contactelor sexuale intretinute dupa DEZVIRGINAREA ta, se datoreaza faptului ca DEFLORAREA ''pasaricii'' tale nu a fost complete/totala. Fiindca au mai ramas anumite portiuni de HIMEN care sunt inca intacte si care sunt bine vascularizate in continuare, se pot si se vor mai produce mici sangerari pana in momentul in care va dispare complet chiar si ultima urma/portiune a fostului himen. Sunt situatii in care ruperea si disparitia himenului se produce mai greu in urma a mai multe contacte sexuale repetate. Multa sanatate!