| oblicro1234567 a întrebat:

Hei TPU am nevie de sfaturi mai ales de la baieti... a 14 ani si imi place un baiat de 16... vreau sa.l fac sa ma doreasca ( nu sa facem sex ) vreau sfaturi care sa ma ajute cu adv... nu vreau chestii gen esti prea mica etc. Ma enerveaza astea... eu vreau niste sfaturi nu gen dute si vb cu el ...eu vreau sa.i atrag atentia sa vina el la mn

5 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Esti prea mica, se scrie du-te, ah si nu exista cuvant despartit de punct. Un baiat la varsta lui se gandeste la un singur lucru, sex, daca ii atragi atentia si il faci iubitu tau o sa inceapa sa iti ceara sex iar daca nu accepti o sa te lase rapid. Incearca sa gandesti ce iti place la el ca daca e doar atractia fizica atunci nu exista sanse de reusita.

| corbulalbrosu a răspuns:

Singura posibilitate ar fi ca prin modul tau de comportare si stilul de a te imbraca mai sexy sa-i atragi atentia, sa te bage in seama cum s-ar zice. Daca pana acum nu sunteti prieteni atunci este obligatoriu sa reusesti sa faci cunostinta cu el in sensul de a deveni prieteni.Sau un truc de urmat ar fi sa-ti declari sentimentele tale de iubire unui prieten/a de a lui care sa-i aduc la cunostinta/sa-i transmita ca ai dori sa iti devina chiar mai mult decat un simplu prieten.

| neutrino a răspuns:

Nu ai cum pentru ca nu ai armele necesare.

| djlukass a răspuns:

Pai si ce ai vrea sa iti ziceam? Sa te cordesti cat mai repede? Ar trebui sa te focusezi pe alte lucruri.

| cypry69 a răspuns:

Foarte simplu.
Spune-i ca-l placi, sigur va spune ca si el te place.E ceva ce nu poti sa refuzi cand iti spune o fata ca te place, mai ales daca esti singur.
Bafta!