| NicoletaNiko14 a întrebat:

Hei TPU.
Am o prietena care atunci cand era mica si-a bagat degetelul in vagin,dar nu-si mai aminteste daca i-a curs sange sau nu.Ea spune tuturor ca inca mai este virgina, dar ii este frica de momentul in care va avea primul act sexual si partenerul ei iisi va da seama daca mai e sau nu.Ea acum are 17 ani si nu s-a culcat cu niciun baiat, exista posibilitatea ca ea sa mai fie virgina, si daca nu mai e cum poate sa-si dea seama baiatul de chestia asta?

Răspuns Câştigător
| Anonim0078965 a răspuns:

Stai linistita ca inca mai e virgina. Uite definitia din dex al cuvantului virgin,, VIRGÍN, -Ă, virgini, -e, adj. 1. Care nu a avut niciodată relații sexuale'', deci e virgina pana cand va intretine relatii sexuale cu un baiat. Daca te referi la ruperea himenului, nu cred ca se poate rupe asa usor si daca s-a rupt asta e ca tot virgina ramane, dar in orice caz spune-i sa stea linistita. Ea este virgina 100 %. La unele fete ruperea himenului se produce cand fac gimnastica des, deci inseamna ca nu mai sunt virgine? Da ma rog din toate astea rezulta ca ea inca mai e virgina. big grin

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Prietena ta este virgina,o poti linisti si nu greseste deloc atunci cand afirma ca e virgina.
Nu a avut nici un contact sexual,e pura,e casta, e virgina!
La primul ei contact sexual totul se va desfasura absolut normal, fara sa-i provoace nici o problema acel degetel din copilarie, sa nu-si mai faca ganduri negre, nu are motiv!
Bine?

| FemeiaPaiangan a răspuns:

Am intrebat un tip aceeasi chestie si a zis ca iti dai seama daca e sau nu ca e foarte stramta

| Artegor a răspuns:

Sa mearga la ginecolog. Daca se confirma ca mai e, e ok. Daca nu, cand se hotaraste sa faca sex cu cineva anume, sa il imbete pe respectivul, ca sa nu-si mai aduca aminte a doua zi detalii de genul (sau sa ii spuna ca poarta OB-uri)