| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am 19 ani si am o relatie de aproape 2 ani cu un baiat. Ne intelegem bine si il iubesc si ma iubeste mult! Eu sunt virgina (da am 19 ani si nu am facut sex niciodata) sunt o ciudatenie a naturii,whatever,moving on! Si as vrea sa imi incep viata sexuala cu el,il iubesc mult si ma simt pregatita si stiu ca e baiatul potrivit,doar ca mama mea e total impotriva deoarece ea crede ca dupa casatorie se face pasul acesta,doar ca lumea a evoluat nu mai traim pe vremuri,mi-a spus ca daca fac asta acum nu ma mai considera fiica ei! Mie mi se pare normal, am si o relatie serioasa si stiu ca sunt pregatita pentru asta! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Mihailescuioana29 a răspuns:

Si eu sunt de acord cu tine, adica daca ai o relatie stabila, un baiat care te iubeste, plus varsta necesara, nu vad de ce nu. Intr-un fel sunt de acord si cu mama ta, ar fi ideal sa ne incepem viata sexuala abia dupa casatorie, dar nu se prea intampla. Totusi, nu sunt de acord cu ea, pentru faptul ca spune ca nu te mai considera fiica ea, asta nu imi prea place. Deci, in final, ori faci dragoste cu iubitul fara sa stie, ori o asculti pe ea si mai aveti rabdare.

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 19 ani esti majora, nu e nevoie sa dai detalii mamei tale despre viata ta sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O faci fara sa ii spui.fiind majora te poti duce la ginecolog singura, stii dupa prima partida de sex. oricum, nu cred ca e vreun copil care sa ii pese de ce spun parintii lui asa ca.

faci, risti sa afle mama ta si sa va certati
nu faci, "pisi" al tau dupa un timp o sa caute in alta parte si pleaca.
din 2 alegi 1.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"da am 19 ani si nu am facut sex niciodata) sunt o ciudatenie a naturii, whatever, moving on! " mai bine la 19 decat pateticele alea la 15 ani insarcinate.

| Futhakari a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce sa zic ma cu faza ca nu mai asculta copii de parinti, sunt care asculta, si bine si fac ce crezi ca daca faci cum crezi tu ajungi bine, eu nu cred dai de un necaz ce ai facut, nu mai iesi din ell preteni nu te mai cauta si ramai pe drumuri ca un maidanez

| anonim_4396 explică (pentru Futhakari):

M-ai inteles gresit "ma". tocmai voiam sa scot in evidenta ca majoritatea "inteligentilor" nu asculta de parinti, dar uita ca si au avut varsta lor odata.
dar asa e generatia mea sau cei mai tineri, numai inteligenti peste tot, nu asculta de nimeni.

| Futhakari a răspuns (pentru anonim_4396):

Pardon atunci eu asa am inteles, smecherii si vai de capu lor

| JohnnyBi a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu crezi ca ala a stat 2 ani sa o frece singur? rolling on the floor))). hotul neprins e negustor cinstit

| anonim_4396 explică (pentru JohnnyBi):

Tocmai de aia, a asteptat 2 ani, cine stie daca ar mai sta mai mult (daca s-ar lua dupa mama ei sa faca sex dupa casatorie).
si e cu siguranta virgin (nu zic ca e ceva rau,,) dar unu care a facut inainte nu astepta atat nici legat de pat, mai ales in ziua de azi

| JohnnyBi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici daca e virgin... daca i se ofera ocazia...

| anonim_4396 explică (pentru JohnnyBi):

Ai si tu dreptate.

Răspuns utilizator avertizat
| dana12848 a răspuns:

Daca tu la 19 ani esti ciudatenie inseamnca cele de la 12 sut fete normale?laughing) fa-o fara sa stie oricum e veata ta si uneori nu e gresit sa incalci regulile.

| Futhakari a răspuns:

Sa ai o relatie frumoasa multi ani incontinuare. Ai 19 ani si esti virgina nu esti singura si ma bucur sa aud ca mai sunt si fete care nu sar pe pl repede sa scape de o povara si apoi apare un necaz cam asa e. Daca esti sigura ca el este alesu tau nai de cat sa o faci, maicata e prea protectoare si e firesc la fete sa fie asa sunt usor de abordat si manevrat pe degete. Acuma chiar tot nu trebuie sa stie maicata ce faci dar nici sa nu intre in banuieli.

| wannabeyourlover a răspuns:

Hey! In primul rand nu esti o ciudatenie ca ai 19 ani si nu ai facut inca sex, daca nu te-ai simtit pana acum pregatita pentru asta nu trebuie sa te rusinezi! In legatura cu mama ta, trebuie sa ii explici ca esti deja majora si poti lua propriile decizii, pana la urma este corpul tau si doar tu ai dreptul sa hotarasti cui si cand i-l oferi. Daca nici asa nu va intelege, atunci fa ceea ce simti si lasa-i pe toti ceilalti deoparte. E viata ta, traieste-o cum iti place!winking

| Chiriac_Ionel_1972 a răspuns:

Pai, propune-i iubitului tau sa mergeti la un restaurant imbracate sexy si fal sa mearga cu tine la baie si il atingi senzual... atmosfera se incinge si magia se produce iar nimeni in afara de voi 2 nu va trebui sa stie {PS:ia si un prezervatiuv cu tine pentru orice eventualitate}

| MasterMirror a răspuns:

Daca esti virgina la 19 ani, ai respect din partea mea! parintii stiu cel mai bine ce si cum. daca ai rezistat pana acum, cu siguranta mai poti rezista 2-3 ani. Pace!

| BiaAmi a răspuns:

Eu zic sa mai astepti. esti inca mica.

| printrestele a răspuns:

Nici mama nu a fost de acord, si eu am facut-o dupa 3 ani de o relatie frumoasa, mama cred ca si-a dat seama, dar nu m-a intrebat probabil nu vrea sa ma puie in situatie, e si normal ca mama o sa-ti spuna ca dupa casatorie, ca doar nu are sa-ti zica ca "pai draga mea du-te si te culca cu iubitul tau" fii reala, lasa lucrurile sa se petreaca de la sine...