| DenysaEllena a întrebat:

Hei TPU am si eu cateva intrebari despre uzarea prezervativului.
Daca prietenul meu vine cu el pus de acasa,e ok? sau nu mai poate fi utilizat?

Daca desi are prezervativ isi drumul afara riscul de a ramane insarcinata e redus?

E ok sa isi dea drumul in mine daca are prezervativ?

In rest sunt destul de informata, as vrea sa mi se raspunda strict la aceste intrebari:*multumesc

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

1.Cum adica vine cu el pus de acasa? In buzunar poate vrei sa spui.Ca daca l-ar tine pe obiect ar insemna sa fie in erectie cam mult timp.Si cand ajunge la tine deja se-nmoaie.
2. Daca are prezervativ de ce sa isi dea drumul afara? Risc nu este deloc.Chiar daca isi da drumul inauntru.Cu prezervativ, bineanteles.
3.Ti-am raspuns la 2.
Spui ca esti destul de informata? Nu dai deloc aceasta impresie.Din contra.Habar nu ai de nimic.

| DenysaEllena explică (pentru darrio2007):

Sunt documentata doar, nu inseamna ca acum gata stiu totul, e si normal sa mai am unele nelamuriri, multumesc!:*

| darrio2007 a răspuns (pentru DenysaEllena):

Pentru putin.

18 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Ti s-au raspuns la intrebari, nu mai scriu si eu. in schimb ma tot mir de prima intrebare

| darrio2007 a răspuns (pentru DNSK):

La cat este de informata, din cate spune, nu ma mira prima intrebare.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru darrio2007):

La cat este de informata, nici nu ar trebui sa se gandeasca la sex!
As mai spune ceva, dar ma leaga astia!

| darrio2007 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Mai bine te opresti.Cum am facut-o si eu.O zi buna, Angycut.

| darrio2007 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Este total pe dinafara in aceasta problema.Pacat ca se mai si lauda ca in rest le stie pe toate. Daca incerci sa o ajuti cu anumite sfaturi nu le va accepta.

| DNSK a răspuns (pentru Fatamuntilor):

laughing

| Kaℓi a răspuns:

laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vine cu el de acasa... dar ai idee il scoate cand se duce la baie sau nu?

| Karbox a răspuns:

Foarte amuzant. Cum sa vina cu el de acasa? Cum zicea cineva, poate cu el in buzunar da nu pe scula laughing

| mihai69 a răspuns:

Dacă în ziua când vine la tine nu plouă, nu e musai să-l pună de când pleacă de acasă. Oricum, o pelerină ar fi mai practică în caz de vreme rea; eu încă n-am reușit să plec de-acasă îmbrăcat doar cu un prezervativ...
===
„Daca desi are prezervativ isi [dă] drumul afara riscul..."
===
Afară, adică înainte să intre la tine în casă?

| Fatamuntilor a răspuns:

1.NU,prezervativul,nu se pune de acasa.Nu este igienic si nici nu mai are afectul scontant.
2-3 Daca are prezervativ poate sa-si dea drumul cu conditia sa-si puna alt prezervativ.Din pachet, sigilat si pus in fata ta.
Iti spun ca NICIODATA, nu esti destul de informata.Mereu ai ceva de invatat.
Ai grija si nu te lasa pacalita!

| Oana92 a răspuns:

Observ cat de informata esti, dai pe dinafara de cat de multe lucruri cunosti!

Cum naiba sa vina cu el pus de acasa? Prezervativul se pune cand penisul e in erectie. Prietenul tau are erectie de cateva ore si umbla asa pe strada?

Am spus si ma repet: afacerea secolului e un magazin de prezervative SH!

| Alcyon a răspuns:

1. Cum sa-si puna prezervativul de acasa?! Prezervativul trebuie pus inainte de contactul sexual.
2. Daca are prezervativul pus, poate sa ejaculeze in tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cata seriozitate si pe tine laughing
La tine nu mai vine, stai linistita.Ori se tavaleste pe jos de ras, ori e in spital cu niste capilare peniene sparte, sau sugrumate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai acces la TPU, ai acces si la net.da cautare despre cum se utilizeaza corect prezervativul.
Care sunt riscurile prezervativului
Ce presuspune viata sexuala la varsta ta
Cat de potrivit este sa faci sex la aceasta varsta
Cautare pe forum uri unde vei gasi discutii pe aceste teme. Daca nu ai cu cine sa discuti(de exemplu cu mama ta, sora sau cineva cu mai multa experienta sa te indrume cum e mai bine pentru tine).
Sfatul meu este sa mai astepti, nu te grabi esti inca destul de tinerica(asta tinand cont de intrebarile puse).

| TOOL a răspuns:

1 Poate fii utilizat
2 Riscul e redus