| xCasi a întrebat:

Am si eu o mica problema si am nevoie de ajutor. Acum aproximativ o luna am inceput sa ies cu un baiat. Ne cunoastem de mult (aproape 4 ani) si mereu am fost prieteni, dar in acelasi timp amandoi ne doream sa fim mai mult de atat. Acum cu ajutorul prietenilor nostri am ajuns impreuna. Primele doua saptamani au fost superbe. Am realizat ca el este exact baiatul visurilor mele, dar acum el trece printr-o perioada mai proasta. E deprimat, nu mai iese afara (decat cand sunt eu pe acolo fiindca nu stam in acelasi oras), nu mai intra pe facebook, nu se mai joaca Metin 2 (jocul lui preferat) si pur si simplu sta in fata blocului cu cainele, singur ( stiu asta de la prieteni lui). De o saptamana mi-a cerut o pauza, spunandu-mi ca ma iubeste si ca vrea o relatie cu mine, dar acum trece prin momente grele. Vorbim in fiecare seara dar parca nu mai e el. Nu spune nimanui ce a patit. Cand il intreb, imi spune sa nu imi mai fac probleme pentru el fiindca e bine. Cum il pot ajuta sa treaca peste aceasta perioada? Oare care este cauza suparari lui?

9 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Lasa-l sa treaca singur peste, daca nu accepta ajutorul nimenui. Tu il poti face sa vada lucrurile altfel, pentru orice s-ar intampla, sa fie optimist, nu il stresa sa iti spuna.

| neutrino a răspuns:

El este prea filozof pentru a-ti spune tie gandurile si neplacerile lui. Ar trebui lasat in pace, asa cativa ani, si in acest timp vezi-ti linistita de tineretea ta. El sa stea cu cainele lui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu isi doreste sa iti spuna ce se intampla cu el, nu mai insista!
Lasa-l pe el sa iti marturiseasca, atunci cand va considera ca e momentul potrivit.
Pana sa ajungeti acolo, ajuta-l sa uite chiar si pentru cateva minute de problemele lui. Il cunosti si stii cum sa-l abordezi! Pur si simplu, inveseleste-l.

Răspuns utilizator avertizat
| SamuelTudosa a răspuns:

Daca e deprimat lasa-l pana isi revine pentru ca trece si el prin momente grele poate un apropiat de-al lui e bolnav sau cv de genu