| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU kiss am si eu o problema! Acum cateva zile am iesit cu prietenul meu afara si eu impreuna cu un alt baiat ne-am ascuns de el ( era doar o gluma). Apoi baiatul ala l-a sunat si a zis ca este suparat si ca pleaca acasa, dar l-am convins si s-a intors in parc.Acolo a stat vreo 10 minute suparat pe mine, apoi a venit si m-a luat in brate, deci totu roz pana a doua zi cand el si baiatul ala au inceput sa se certe iar si eu-i tineam celuilalt partea. Prietenul meu s-a suparat si a plecat.

Am vorbit cu celalalt care imi zicea ca prietenul meu s-a cam plictisit de mine si doar cauta motive ca sa ne despartim.Am mai vorbit cu alt baiat si mi-a zis ca nu e adevarat si ca celalalalt baiat este indragostit de mine. Sincer nici eu nu prea cerd ca "s-a plictisit" pentru ca nu se vede.

Azi am vorbit iar cei doi baieti. Cel care ma place mi-a zis ca ar fi mai bine sa-i dau papuci si tot felul de chestii, si baiatul celalalt mi-a zis ca a vorbit cu prietenul meu si ca el a zis ca eu nu prea stau cu el si astea, pe o parte e adevarat dar el ar trebui sa faca primul pas.

Stiu ca nu trebuie sa iau o decizie inante sa vorbesc cu el dar nu prea vreau sa mai pierd timpul asa si nici sa sufar pentru el. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac ...plz dau Fundaaa!:*

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

OK deci in primul rand, baiatul asta care iti tot zice sa ii dai papucii iubitului si ca s-a plictisit de tine si nu stiu ce, incearca sa bage fripte intre voi ca apoi sa intre el in viata ta (Adica sa iti fie iubit). SI sa stii ca faza cu "pe o parte e adevarat dar el ar trebui sa faca primul pas." nu sunt de acord, de ce trebuie sa faca el primul pas? de ce nu faci tu primul pas? daca si el gandeste la fel ca tine si vrea sa faci tu primul pas? asa nimeni nu o sa faca nimic. Daca tii la el cu adevarat si nu vrei sa se raceasca relatia atunci te implici. Daca ai o problema despre faptul ca nu prea ia initiativa stai de vorba cu el si ii spui clar. Eu zic sa nu mai asculti de amicul asta care baga nasoale. Desi eu am impresia ca tu il cam placi pe asta si incepi sa il uiti pe iubitul tau. Dar faci cum vrei pana la urma.

1 răspuns:
| marinafox a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa discuti cu prietenul tau. Daca ti la el eu zic sa incerci sa-i explici ca a fost o gluma. Desi, spun desi pentru ca daca e sa te pui in locul pr tau ai vedea ca nu s-a simtit chiar ok cand tu ai facut ce ai facut.