| Pyskiss a întrebat:

Cant la chitara dar am o problema foarte grava Ma descurc destul de binisor la chitara fac de aprox 6-7 luni dar vreau sa si cant, sa am voce. Problema e ca eu nu am voce pentru a canta ceea ce e foarte nasol pentru mine fiindca iubesc muzica si vreau sa am voce! Ce pot sa fac, pot sa merg la canto? adica acolo iti formezi vocea, dar am auzit ca trebuie sa ai voce ca sa te inscrii, se poate inscrie o pers si daca nu are voce? sau ce sa fac cel mai bun sfat are funda! Scuzati categoriahappy

Răspuns Câştigător
| 354 a răspuns:

Buna seara.Din cate stiu eu talentul daca il ai il ai din nastere,deci tu nu te poti duce la canto daca nu ai voce, intra-adevar iti formezi vocea numai daca ai, tu crezi ca daca iubesti muzica este suficient pentru asta? iti spun eu ca nu la canto ocupa locul numai cel care are cu adevarat voce!

4 răspunsuri:
| AdelixA a răspuns:

Nup.Sincer daca ai voce ascutita ti-o faci mai inalta sau mai,, manevrabila,, ti-o poti modela http://www.youtube.com/watch?v=K5VnBTnI3s4 nu rade ca chiar merge.Vei putea sa canti tot genul de melodii.Pss nu trebuie sa stii neaparat versurile. Spikuiestele sau mimeaza.Surdul nu aude bine dar le potriveste.La fel si eu pana il inveti:-P

| Dana9715 a răspuns:

Intai vreau sa-ti spun ca eu sunt la un liceu de muzica, dar nu la canto. Daca tu vrei sa faci canto trebuie sa mergi sa dai proba la liceu sau unde vrei tu sa inveti, iar cei din comisie te vor primi sau te vor respinge.dar tu trebuie sa te gandesti foarte bine la ce vrei sa faci.Gandeste-te daca ai sanse, deoarece in muzica pentru a reusi trebuie sa fi cel mai bun.

| Rawwwrrrr a răspuns:

Heii! Eu cant la tobe, de 2 ani. Nici eu nu prea am voce. Dar am un prieten care canta la chitara, si cand cant cu vocea, cant in duet cu el. Daca ai vreun prieten sau prietena care iubeste muzica ca si tine, a-ti putea canta in duet. Suna chiar bine daca cantati doi si daca va straduiti. Eu asa fac cu prietenul meu, si ne iese chiar bine. Poti sa incerci. Sper ca te-am ajutat.:*

| xXArmyRoXx a răspuns:

Poi! Imi primul rand acasa incearca sa atingi not din ce in ce mai inalte, dar si foarte joase si incearca sa canti melodii de pe net! Abia dupa te poti du-te la canto!