| Pyskiss a întrebat:

Cant la chitara dar am o problema foarte gravasad Ma descurc destul de binisor la chitara fac de aprox 6-7 luni dar vreau sa si cant, sa am voce. Problema e ca eu nu am voce pentru a canta ceea ce e foarte nasol pentru mine fiindca iubesc muzica si vreau sa am voce! Ce pot sa fac, pot sa merg la canto? adica acolo iti formezi vocea, dar am auzit ca trebuie sa ai voce ca sa te inscrii, se poate inscrie o pers si daca nu are voce? sau ce sa fac cel mai bun sfat are funda!winking

2 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Canta! Inreagistreaza melodii cu vocea ta si ascultale de multe ori. Vezi unde gresesti, daca pici pe ritm, daca faci alteratiile de care este nevoie. Canta! Dupa cateva luni o sa vezi diferenta. Bafta!

| TeoBizz a răspuns:

Sa poti sa canti e un talent innascut. Poti face canto, dar daca, crezi ca nu ai voce deloc, dai banii degeaba. Poti canta in camera ta cat vreilaughing cu prietenii. Dar daca nu ai voce de cand te stiisad nu cred ca mai poti face ceva. Imi pare rau.