| D3nis a întrebat:

Cine imi poate da un sfat ceva..Deci faza ii ca imi place de o fata, care si ea tine la mine foarte mult si cred ca ma place, numa ca are prieten...desi eu vorbesc cu ea prin mesaje foarte mult de o luna si in fiecare saptamana cand mergeam la un prieten si dadeam party ma sarutam cu ea, si venea la mine (fata nu e curva sau ceva de genu, e de nota 10) Si cand se certa cu prietenul ei tot timpu ii dadeam sfaturi si o impacam eu.Acuma intrebarea ii (cam egoista da nu imi pasa) cum sa fac sa vina la mine si sa isi dea seama ca ala nu ii pentru ea (pentru ca il cunosc si asa ii)?

7 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Cred ca timpul le va rezolva pe toate si daca va fi sa fie cu tine, stai linistit ca asa se va intampla.

| D3nis explică (pentru MskDesign):

Deocamdata profit de momentele cand are nevoie de cineva care sa o ia in brate sau cand se cearta cu prietenul...imi zicea ca eu stiu cel mai bine sa o linistesc...chestiile astea ma pun si mai tare pe ganduri uneori

| MskDesign a răspuns (pentru D3nis):

Poate asteapta sa faci pasul cel mare.Cine nu risca, nu are.

| D3nis explică (pentru MskDesign):

Crezi ca nu as intreba-o daca vrea sa fim impreuna? da atata timp cat ii cu ala din orgoliu nu o intreb nimic..ca daca ar fi singura mi-ar fi mult mai usor.

| NameHarris a răspuns:

Dac are prieten se saruta cu tine ce este? ingeraslaughing? Cand va aud ma doare capuwinking Gandeste ca asa ar putea face si cu tinewinking

| LisaZafre a răspuns:

Din moment ce e cu el si totusi vorbeste cu tine si te-a si sarutat, e clar ca simte ceva pentru tine si cred ca si ea vrea sa fie cu tine dar probabil exista niste impedimente sau anumite motive pentru care nu il lasa pe celalalt..Ar fi de ajuns sa ii spui sa te aleaga pe tine iar daca te va intreba de ce, taspunde-i simplu " Pt ca tii la mine". si daca mai pune alte intrebari gen "de unde stii?" ii spui clar "simt ce simti cand ma vezi ".

| D3nis explică (pentru LisaZafre):

Faza ii ca suntem foarte buni prieteni si ii din aceeasi scoala cu mine si avem prieteni comuni si in fiecare pauza mergem la o tigara si vorbim cu "iubire", cu pupici acuma nu stiu daca ii numa asa si ce simte ea, da stiu ca tine la mine..si daca ii zic treburile alea s-ar putea sa stric prietenia.