| doardaria a întrebat:

Hei tpu..de ceva timp cam de vreo 3 luni ma dor sanii cu 3 saptamani inainte sa imi vina problema..am facut si un test de sarcina luni si a iesit negativ..nu am avut simptome de sarcina, problema mi-a venit normal.singura problema sunt sanii.e posibil sa fiu insarcinata si totusi sa fie gresit testul? si sanii ma dor pana imi vine problema.

Răspuns Câştigător
| niponX a răspuns:

Dragă Daria,

Nu știu câți ani ai, dar nu contează asta. Problema expusă de tine, e perfect normală, în sensul: nu este o problemă.
Fiecare fată se manifestă diferit înainte de perioada de menstruație. Pe unele le doare spatele, pe altele burta, pe altele sânii, altele se balonează sau câte 2, câte 3 din lista mai sus menționată.
Este o perioadă sensibilă pentru toate și ne doare mai pe aici, mai pe acolo, dar nu e grav.
Nu te ambala cu sarcina, fii calmă, că nu tot ce mișcă, gata, sarcină!
Un alt motiv, poate fi creștelea lor. Atunci când cresc, dor! Se dezvoltă și e normal.
Pentru a preveni frica cu sarcina definitiv, protejează-te!
Sper că ți-am fost de ajutor!

Cu drag,
niponX

5 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Mergi la Doctor nu mai sta de ce te joci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca ai facut investigatii si totul pare ok atunci durerea poate fi efectul unui dezechilibru hormonal sau o sensibilitate sporita in perioada de ovulatie", sanatate!

| Fulbaster a răspuns:

Daca ai facut un test de sarcina nu are cum sa fie, dar ca sa fii sigura mai bine te-ai duce si la un doctor.

| Assy99 a răspuns:

Cred ca iti cresc sani, dar incearca sa consulti un medic sau sa vorbesti cu mama ta.

| Dizzч a răspuns:

E ceva normal sa te doara sanii inainte de acea perioada chiar daca nu ai simtit asta din totdeauna. Intr-adevar, nu patesc toate fetele/femeile la fel, dar asta e ceva care difera in functie de fiecare..la fel cum e si cu perioada in care vine "problema". Deci stai linistita, n-ai nimic. :]