| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.funda.va rogbig grin.Deci.Eu sunt prietena foarte buna cu 2 fete.Sunt intr-a 9-a.Cu X sunt in clasa dar Y e la alt profil. E ok asta. Mi-a promis ca o sa fim intotdeauna la fel, ca nu o sa se schimbe nimic, dar adevarul e ca deja s-a cam racit prietenia intre noi 2. Ea are in clasa aia deja alt trio; cu o fata care nu prea o agreez si inca una.Acuma fac totul impreuna.Noi doar ne salutam cand ne intalnim si mai vb putin prin mesaje. X vrea sa se transfere la alt profil.Nu pot sa-i impun eu ceva. E viitorul ei.Numai ca fara ea, nu prea am asa de multi prieteni in clasa asta. E o clasa de bilingv...deci nu-s cei mai "super" copii in clasa asta.Si daca ea pleaca.nu prea as mai avea cu cine sa socializez.Mai sunt cateva fete din fosta clasa cu care vorbesc. dar nu stau cu ele in banca sau ceva.Si deja a inceput viata de liceu si NU-MI PLACE.As vrea si eu sa ma transfer la profilul cu prietena mea unde este si Y dar nu ma lasa mama anul asta ci intr-a 10-a. Ce sfaturi imi dati? funda.

3 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Crezi că trebuie să te transferi în cuşca cu lei? Nu ştiu dacă cea mai bună soluţie este să te transferi în clasă cu "Y" căci se poate să te ignore pentru acele 2 fete dubioase. Cred că trebuie să rămâi, să găseşti o altă colegă, şi dacă nu, transferă-te în clasa cu X sau la un alt liceu.

| vipande11 a răspuns:

Esti lezbi? raised eyebrows

| DeEaDeeutzaX a răspuns:

Si eu sunt clasa a-9a si aproape la fel am patit si eu cu prietenele mele care sunt la alt profil si mi-am facut prieteni noi in noua clasa si aproape ca nu mai vorbesc cu fostele prietene decat cu o fata care mi-a fost mereu cea mai buna prietena si a dat la acelasi profil ca mine.Eu te-as sfatui sa incerci sa-ti faci alti prieteni si sa nu fi dependenta de actualii prieteni sau sa te transferi doar pentru a fi cu ei.