| nessayaR a întrebat:

Imi place de un baiat din liceu.'Problema' e ca el e a 12 si eu a 9 si nu stiu cum sa-l abordez adica totusi e o diferenta nu stiu cum ar reactionaza.Baieti voi ce parere aveti? Sfaturi.

13 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Ai putea sa-l intrebi ceva legat de scoala, si dupa incepi sa socializez cu el.

Eu sunt clasa a 12, as aprecia sa vina o fata sa incerce sa vorbeasca cu mine.

Si pana la urma e doar un baiat. Daca el nu iti da atentie, uita-l. Sunt multi baieti care te pot face fericita.

Ai grija. Toate cele bune.

| Demonull a răspuns:

Parerea mea este ca.e ceva trecator.Adica tu esti micuta, daca el stie de existenta ta si ii placi ar fi corect sa te abordeze el nu tu.totusi revin la prima idee e ceva trecator, iti place dar vrei o relatie cu el?

| nessayaR explică (pentru Demonull):

Da.As vrea o relatie cu el.

| feraryyy78 a răspuns:

Greu, de obicei unu de a 12-a nu se uita dupa una de a-9-a, nu vreau sa te descurajez, dar sansele sunt minime.

Răspuns utilizator avertizat
| lolylolypops a răspuns:

Incearca mai intai sa te bagi in seama cu el, daca iti da atentie continua, fa si tu gesturi tandre cu el si de-astea! Apoi spune-i ce simti si vezi cum va reactiona daca rade sau asa ii spui ca a fost doar o gluma sau un joc! Succes!

| Crisstttina a răspuns:

Fa rost de id-ul lui happy.
O sa-ti fie mai usor sa vorbesti asa cu el.
Mult succes.

| Stalievus a răspuns:

Nu conteaza. Daca iti place de el poti sa-l iei. Daca stai sa te gandesti intre 2 adulti poate fii diferenta de peste 14 ani. Spoor la treaba!

| cicika a răspuns:

Buna! eu sunt cu un baiat de 2 ani, eu eram a 8 si el a 12 si pot sa recunosc prima eu am inceput a conversa cu el si am eshit apoi tot mai des si mai des pina am inceput a ne iubi si a fi impreuna. skriei si tu ceva de genul buna nu shtii vreun film sau ceva si spune-i tu "da ai vazut filmu." si de aici se incepe!

| nessayaR explică (pentru cicika):

Eu sunt mai timida si nu stiu mie oarecum sa intru asa in vor cu el si sal salut dintr-o odata asa.Eu il mai vad cateodata si in autobuz

| cicika a răspuns (pentru nessayaR):

Pai daca in autobuz citeodata va vedeti, aseazate linga el, si spune-i buna si intreaba cum la liceu sau unde pleaca! incearca, macar sa shtii ca ai incercat decit sa te invinuesti ca nu ai facut nimic!

| TheMotanel a răspuns:

Daca esti pregatita pentru sex atunci vorbeste cu el, spune-i ce simti; daca nu, cauta unu de varsta ta.

| LiiaX3 a răspuns:

Buna. Este totusi o diferenta de varsta, dar in dragoste frumusetea, varsta, inaltimea etc. sunt doar formalitati. Incearca metoda clasica, incerca sa vb cu el pe Facebook, mess. DAca nu ai curaj sa ii vorbesti in fata, cu timpul va ve`ti apropia fara sa v-a dati seama. Cand ve`ti fi amici spune`i ce simti pentru el ( daca pomeneste ceva despre diferenta de varsta spune-i ce ti-am spus mai sus) Dar ai grija sa nu ii spui asa direct. In caz ca nu are Facebook, sau mess incerca sa aveti cativa prieteni comunii cu care sa iesiti si asa va ve`ti cunoaste mai bine. Asta este sfatul meu. Sper din tot sufletul sa te ajute love struck si sa reusesti sa fi cu el. love struck big hug Bafta :*