| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare: Voi aţi mai fost în acea situaţie în care să iubiţi în aşa hal, mai mult ca pe voi înşivă? Oare e normal ca după 8 luni de relaţie fără mari probleme să fie un astfel de sentiment? >8- love struck love struck kiss PS:.DAU FUNDĂ! kiss

Răspuns Câştigător
| AngelOfNight a răspuns:

Dupa 8 luni mi se pare o perioada rezonabila in care sa reusesti sa dezvolti un astfel de sentiment fata de cineva. Mi se pare foarte normal din cate am vazut in ce ai mai scris pentru ca sentimentul este reciproc si se poate observa chimia dintre voi... Varsta intr-adevar nu contaza doar ai grija la anturaj care poate sa incerce sa va desparta (barfe, vorbe, etc).
succes in continuare cu relatia

15 răspunsuri:
| Rizer a răspuns:

Dar poti iubi nebuneste si dupa 20 de ani de relatie, nu neaparat dupa 8 luni. Poti sa te reindragostesti de n ori de persoana pe care o ai langa tine! Asta este dragostea adevarata!

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu,n-am mai fost

| ReiVaN a răspuns:

Da.
Si numai fac asta. niciodata.
pentru ca atunci cand o sa va despartiti ( si asta o sa se intample ) o sa doara...rau

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Da este foarte normal, se întâmpla atunci când pui mult suflet pentru persoana de lângă tine, dar atenție ca acest sentiment sa fie reciproc adică ca si el/ea sa te iubească la fel de mult cat il iubesti tu, ca de nu vei suferi. Mult succes in dragoste.

| Azµre a răspuns:

Da, e ceva normal, dar vezi să nu faci o obsesie din asta, mai ales dacă ai o vârstă fragedă.

| ChocolattexD a răspuns (pentru Azµre):

@ Azµre... cum să spun lucrurilor pe nume..pentru o vârstă destul de fragedă ca şi a mea, mintea nu e aşa fragedă, adică. vârsta e doar un număr..contează cel mai mult cum gândeşti, şi mai ales să iei orice mic amănunt de la viaţă, şi sa nu treci ca şi calu', să fi o legumă, şi ajungi la 20 de ani, şi mintea să fie de 13 ani...Mai sunt şi oameni de acest gen. laughing kiss ..Anyway, mulţumesc pentru sfat! kiss

| Azµre a răspuns (pentru ChocolattexD):

Ideea este alta să nu faci o obsesie din asta, o iubire excesivă va distruge o relație, ea trebuie să fie moderată din ambele părți. Asta încercam să spun.

| ChocolattexD a răspuns (pentru Azµre):

Ştiu,şi voi încerca pe cât posibil să nu se ajungă la aşa ceva. happy

| Azµre a răspuns (pentru ChocolattexD):

Atunci e bine, să vă țină!

| al3xander a răspuns:

Da, doar ca vezi tu dragostea e ca o balanta: cu cat unul iubeste mai mult, cu atat celalalt iubeste mai putin si este ridicat in slavi. iti doresc sa ai o relatie buna in continuare dar ai grija sa nu fii "orbita" de dragoste. numai bine!

| ChocolattexD a răspuns (pentru al3xander):

Mulţumesc mult, doar că, amândoi suntem la fel de întrăgostiţi, uneori ne comportăm ca şi acei copii de 7 ani..totuşi,şi eu sunt foarte întrăgostită, dar uneori, el e cel obsedat în sensul acela drăguţ.love struck

| al3xander a răspuns (pentru ChocolattexD):

Da stiu sentimentul insa si eu eram la fel si la un moment dat s-a dus toata relatia dintr-o data (dupa 1 an si jum). scuze ca sunt asa doar ca poate n-am avut eu noroc happy

Răspuns utilizator avertizat
| cicika a răspuns:

Am simtit asa sentiment profund chiar din prima zi cidn am eshit cu ea. a fost dragoste dragoste cidn m-a sarutat el a fost primul cu care am incercat tot chiar si sarutul. m-am simtit in al 9 cer eram asa fericita ca m-am dus acasa si i-am scris cum am ajuns si imi doream sa-l vad si imi era dor. e normal ce simtit tu!happy cidn am ajuns acasa toata miroseam a el si nu ma puteam gindi la altceva decit la el! la tine tot e asa? daca daa. poti fi mindra si bukurate ca iubesti. e mai bine tu sa iubesti decit pe tione sa te iubeasca si tu nu. Funda?