| Lizzu a întrebat:

Va iubiti pe voi insiva?

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Ii iubesc pe cei din jurul meu, ii fac sa simta toata iubirea mea si acesta iubire se intoarce insutit inapoi. Asa ca in acest schimb iubesc, sunt iubita.Imi iubesc sufletul.Cred ca acest lucru este important.

| Lizzu explică (pentru blueheart):

Extraordinar raspuns happy mersi

| blueheart a răspuns (pentru Lizzu):

Multumesc frumos si eu. happy

37 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Mai bine mai iubesc pe mine, pentru ca de la altii e greu sa ma astept la acest sentiment.

| Lizzu explică (pentru zdrangoi):

Asteptarile nasc dezamagiri.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Lizzu):

Dezamagire = dez + amagire. Daca nu te amagesti, niciodata n-o sa fii dezamagit.

| Lizzu explică (pentru Mădă0611):

Foarte inteligent happy
Nu m-am gandit niciodata la asta in felul asta.
Da, daca nu ai asteptari, nu ai nici dezamagiri...

| mona a răspuns:

Nu atat cat ar trebui

| Mădă0611 a răspuns:

Uneori da, uneori nu, daca vorbim de aspect, in rest da, bineinteles. big grin Eu ma inteleg, eu sunt cu mine cand mi-e greu, eu ma apar, eu am grija de mine, s.a.m.d.

| Dariusuu a răspuns:

Bineînțeles Liza.

Tu nu?

| Lizzu explică (pentru Dariusuu):

Nu atat cat ar trebui si cum ar trebui...
Incerc sa imbunatatesc lipsa asta happy

| WhatheWow a răspuns:

Eu mă urăsc de la 13 ani din cauza egoismului meu; de ce să fiu ipocrit?!

| Lizzu explică (pentru WhatheWow):

Dar daca egoismul face parte din tine si tu castigi de pe urma lui, ar trebui sa nu-l simti strain si sa-l iubesti...

| WhatheWow a răspuns (pentru Lizzu):

Mă urăăăăăsc! și punct. sad

| Lizzu explică (pentru WhatheWow):

Bine,nu tipa

| WhatheWow a răspuns (pentru Lizzu):

Glumeam, Liza! laughing Cine nu se iubește și cine se poate urî în totalitate? Era o glumă! happy

| Lizzu explică (pentru WhatheWow):

Aa happy acum nu mai poti separa gluma de adevar, pentru ca exista si persoane care nu au o relatie de pace cu ele insele...
De asta happy
Ma bucur e doar o gluma

| WhatheWow a răspuns (pentru Lizzu):

Sunt momente când într-adevăr ne mai și urâm dar mi-e greu să cred că te urăşti în totalitate. Instinctul te obligă să te accepți; să te iubești în primul rând pe tine.

| suffarstar a răspuns:

Daca nici eu nu ma iubesc, cine o va face? Da, ma iubesc si ma respect.

| OOOLEOOO a răspuns:

Enorm de mult.

| Lizzu explică (pentru OOOLEOOO):

Sunt invidioasa... happy

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Lizzu):

De ce?

| Lizzu explică (pentru OOOLEOOO):

In sensul bun, desigur...
Pentru ca trebuie sa parcurgi drum spre tine insuti pana in centrul fiintei tale si sa te cunosti ca sa poti sa te iubesti enorm de mult.

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Lizzu):

Ma gandesc la mine acum 6-7 luni....nu ma bucura nimic la mine.

Acceptarea de sine este doar inceputul increderi in sine, nu-ti imaginezi ce poti face din tine cand ajungi sa te cunosti cu adevarat! Gandeste-te doar ca controlarea emotiilor este un lucru usor pe langa puterea ce iti este oferita de increderea in fortele proprii si autodisciplina.

''Oameni au putin, fiindca nu cer cea ce merita''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce s-o mai dam pe ocolite, sunt narcisist! Chiar daca e o stare morbida, stau si ma intreb, daca nu eu, atunci cine?
Interesant e ca iubirea de sine nu e conditionata, nu trebuie sa ne impunem un anumit standard si in "dragostea" asta, nu exista neajunsuri si despartiri.

| Lizzu explică (pentru anonim_4396):

E morbida da, poate nu ar fi rau sa o schimbi in bine. happy

| adywow a răspuns:

Macar eu sa fac asta happy

| InnocentSίn a răspuns:

Orice persona se iubeste pe ea insasi, pentru ca asa este aspectul nostru, poate mai frumos, poate mai putin, dar nu noi am ales cum sa ne nastem. happy

| Lizzu explică (pentru InnocentSίn):

Nu orice persoana. happy
Unii se urasc, unii simt indiferenta fata de ei insisi.

| Sweety27 a răspuns:

Maxim! Iubeste-te pe tine daca vrei sa te iubeasca si cel de langa tine!

| Quasimodo a răspuns:

In acest moment... NU!

| Lizzu explică (pentru Quasimodo):

E doar un moment printre multele...
In general, viziunea de ansamblu si felul in care te simti pe tine conteaza.

| soricelulRulz a răspuns:

Sincer? nu prea.

| Danielllle a răspuns:

Sigur,daca nu o sa ne iubim noi insine, cine altcineva o va face?happy

| XxxOANAxxX a răspuns:

Da, de ce nu?