| anonim_4396 a întrebat:

Sa incepem cu inceputul.Ne-am cunoscut la o nunta, iar de atunci tinem legatura.In ziua nuntii,el se despartise de prietena lui care il inselase(asa mi-a spus el).Eu il tot sacaiam sa se impace cu ea,la inceput noi doi fiind doar preteni. Dupa ce s-au impacat,am inceput sa fiu trista,nu mai puteam vorbi asa de des.A venit sa ma vada, intalnindu-ne in tren si ne-am sarutat.Nu stiu ce sa fac.Sa "lupt"pentru el sau? Voi ce credeti? E de 2 luni cu acea fata, exceptand mica pauza

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă tu eşti CONVINSĂ că doreşti să fi împreună cu el, eu zic să LUPŢI pentru el!

Şi, aşa cum spunea şi neutrino, ar fi bine să discuţi şi cu băiatul respectiv ( direct ) despre aceste aspecte ale "relaţiei" voastre!

13 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

El s-a sarutat cu tine dupa ce v-ati impacat. Adica el a inselat-o pe prietena lui cu tine? Indoielnica moralitatea baiatului.

| ɹαℓυ a răspuns (pentru Trolli):

Nu am fost eu destul de explicita.M-am sarutat cu el inainte sa se impace cu ea

| Trolli a răspuns (pentru ɹαℓυ):

Atunci nu mai are rost sa "lupti pentru el", din moment ce s-a impacat cu fosta lui prietena. Inseamna ca nu i-a pasat de tine, a fost doar un simplu sarut.

| ɹαℓυ a răspuns (pentru Trolli):

Probabil a fost doar un sarut, dar simt mai mult de la el. Poate nu e hotarat ce sa faca, poate nu e destul de matur.

| Trolli a răspuns (pentru ɹαℓυ):

Incearca sa nu te mai gandesti la el. Din cate da de inteles nu prea stie ce vrea, iar cine fuge dupa doi iepuri nu prinde niciunul.happy

| ɹαℓυ a răspuns:

Multumesc mult pentru timpul pierdut pentru a-mi raspunde!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Faptul că v-aţi sărutat ulterior "împăcării" lui cu fosta îmi dă de gândit - nu cred că relaţia cu ea "merge" aşa cum ar trebui.

Deci, cred că ai "şanse", dacă lupţi pentru el!

Rămâne ca el să "aleagă" fata cea mai "potrivită"...

| ɹαℓυ a răspuns (pentru bursuc001):

Tocmai spunea ca ar vrea sa se desparta de ea.El nu stiu cum ma considera. ca o prietena buna, sau ca altceva...E clar ca relatia lor nu merge tocmai bine.Se contrazice in vorbe.Ba spune ca e fata perfecta pentru el, ba ca s-ar desparti de ea

| bursuc001 a răspuns (pentru ɹαℓυ):

Dacă tu eşti CONVINSĂ că doreşti să fi împreună cu el, eu zic să LUPŢI pentru el!

Şi, aşa cum spunea şi neutrino, ar fi bine să discuţi şi cu băiatul respectiv ( direct ) despre aceste aspecte ale "relaţiei" voastre!

| neutrino a răspuns:

E bine sa vorbesti cu el direct sI sa luati o decizie. Eu te intreb insa, daca va fi sa fiti impreuna, nu se va saruta si cu alte fete, asa cum a facut cu tine? Sa nu incepi ca el este marea iubire si la fel tu pentru el...

| ɹαℓυ a răspuns (pentru neutrino):

Mare iubire? Nu...
Poate va face acest lucru, dar degeaba...Cum relatiile la distanta nu prea dureaza

| neutrino a răspuns (pentru ɹαℓυ):

Si atunci ce rost a avut acest subiect?

| ɹαℓυ a răspuns (pentru neutrino):

Mare iubire, referindu-ma la "iubirea vietii mele", nu are cum sa fie

| nhgvhyg a răspuns:

Buna,si tu de ce il tot sacaiai la cap sa se impace cu aia? acum vezi ca si filmele mai spun adevarul? lupta pentru el, ia-ti inima in dinti daca il iubesti! nu lasa sa iti strice fericirea un asemenea lucru minor! SUCCES!