| anonim_4396 a întrebat:

Ok, pai cum spuneam intr-o intrebare anterioara, baiatul pe care il plac uneori ma ignora, alteori ma tachineaza si ne intelegem bine.In timpul orei se tot uita la mine din cand in cand si am observat ca si prietenii lui ma privesc. Cand vorbeste cu noua colega se tot uita la mine sau se apropie de banca mea cu cel mai bun prieten, totusi fara sa-mi vorbeasca! Cred ca am schimbat maxim 3 replici de cand a inceput scoala.Cred ca trebuie sa spun ca nu e deloc genul de baiat timid, ba chiar foarte indraznet.
Bine, pai o colega (nu prea e de incredere) stia de anul trecut ca il plac, insa anul acesta am negat acest lucru.Totusi ea l-a provocat sa-mi spuna de doua ori ca ma place de anul trecut, dar bineinteles el mi-a spus ca e o simpla provocare si ca nu e adevarat.
Totusi, eu nu prea inteleg ce vrea toata lumea de la mine:-| Va multumesc pentru rabdarea de a citi aceasta intrebarehappy

Răspuns Câştigător
| LordRing a răspuns:

Te place super mult dar cand e vorba de dragoste si cel mai indraznet din lume poate fi timid apropiete de el daca dia aratat semnele acestea ai noroc sigurul lucru pe care il mai poti face e sa fiti singuri undeva si iti va zice direct ca te place!

2 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Ignora`l.si mie imi place de colegul meu de banca si la fel o colega pe care nu o suport deloc pentru ca e falsa si mincinoasa si-a dat seama ca imi place de el, asta a fost asta vara inaitne de vacanta.si acum ma pierd cand vorebste cu mine sau cand ma priveste dar nu mai arat lucrul asta caci nu are rost el nu ma place.nici nu prea il intreb de vorba, daca vrea ceva el se baga cu mine in seama.si ii raspund cam sec, dar cateodata cand se uita la mine las capul in jos si rosesc imediat nu pot sa evit astastraight face Deci: ignora`l.

| Andra_8901 a răspuns:

Poi.Incearca sa vb cu prieteni lui. POate iti vor spune ei daca simpatizeaza si elpe cineva sau chair pe tine.Si e un inceput si tachinarea... Daca ai zis ca ai schimbat 3 replici numai.G