| yappi a întrebat:

Am si eu o nelamurire:am fost cu un baiat de la mine din clasa acum 4-5 luni si acum din nou sta pe langa mine ma mangaie etc.Am avut o discutie in care mi-a spus ca ii place de mine si i-am zis si eu ca mi drag dar astazi cand am intrat in clasa so uitat la mine si i-a zis la un alt coleg ca ar vrea sa o combine pe o fata dar ma face pe mine geloasa. Mi s-a parut o mare tampenie din partea lui dupa care sa imi spuna o prietena ca el statea si asculta ce vorbea fata de care va spuneam.As vrea totusi sa stiu ce vrea de fapt ca eu una nu mai inteleg nimic.Credeti ca ar trebui sa'l uit si sa'l las naibi?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Așa cum spui și tu: să-l uit și să-l las naibi!
Pa, pa.

| Dariana a răspuns:

Totusi sunteti in aceeasi clasa, sunteti precum o familie mai mult sau mai putin.Lucrurile se afla usor, daca cineva place, sau daca uraste pe altcineva din acel colectiv. Daca te intelegi bine cu el, eu zic sa vorbiti deschis si sa lamuriti lucrurile.Probabil ca e ca tine, si intr-adevar vrea sa te faca geloasa, pentru a vedea cum reactionezi. Daca tie iti place de el si ai vrea ceva, urmareste. l si vezi cum se comporta, daca nu e demn de tine, lasa. l in pace, ca o sa gasesti altul mai bun care sa te merite. O seara placuta!happy