| anonim_4396 a întrebat:

Problem here! Am inceput o relatie cu un baiat,ne stim de o luna dar suntem impreuna de doua saptamani! Pana acum totul era ok,ne intelegem super bine! Aseara trebuia sa ne vedem,l-am sunat nu mi-a raspuns,am mai stat putin l-am sunat iar si l-am intrebat ca unde e? Mi-a zis ca e cu prietenii plecat din oras! Am innebunit! El a zis ca trebuie sa ne vedem, ca na...nu ne-am vazut pana acum! Am fost atat de nervoasa incat i-am inchis telefonul in nas! M-am simtit data la o parte,umilita! Oare am gresit si eu cu ceva? Ce sa fac, sa-l mai caut? straight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Glumesti, nu? Intr-adevar a fost un gest urat din partea lui dar de la asta pana la a nu-l mai cauta e cale lunga. Are si omul viata lui. Sunteti doar de doua saptamani impreuna, nu poti avea pretentia ca toata viata lui sa se invarta in jurul tau.

Suna-l, spune-i ca te-a deranjat gestul lui si continuati-va relatia. E mai mult decat infantil sa astepti sa te sune el, in primul rand pentru ca pui orgoliul inainta relatiei, iar asta e cel mai rapid mod pentru a incheia o relatie. In al doilea, oricum nu are credit. Vorbeste cu el, vezi ce are de spus si nu mai fii incapatanata, nu vei castiga nimic.

17 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună!
Dacă simte ceva pentru tine, te va căuta.Nu ai greşit cu nimic,el a fost nepăsător cu tine fiindcă se distra.
Cel mai bine este să,discuţi cu el şi să-l întrebi dacă a luat în serios această relaţie sau totul e o joacă pentru el.
După părerea mea,imediat după ce i-ai închis telefonul trebuia să te sune, dar nu prea l-a interesat.
Înainte să-l ierţi, ar trebui să-l întrebi ce se întâmplă de este aşa.
Relaţie frumoasă şi sper să, vă împăcaţi!:d

| Florinapopica a răspuns (pentru misterioaѕa):

Faza aiurea e ca nu are minute ....De aia nu m-a sunat, dar totusi putea sa faca rost de un telefon sa ma sune! Am o frica ca nu ma va cauta si nu vreau sa termin relatia asta dar nici sa-l caut eu nu vreau!

| misterioaѕa a răspuns (pentru Florinapopica):

În cazul aceasta, caută-l şi discută cu el. Spune-i tot ce nu ţe-a supărat şi doar aşa o să se rezolve problema.
Aceasta este singura soluţie!
De ce să nu-l suni şi să lămuriţi totul? Doar e prietenul tău, nu este un străin.

| suntZeu a răspuns (pentru Florinapopica):

Raceste-te pentru moment si daca te intreaba raspundei ironic ca daca nici el nu te cauta pe tine de ce sa te intereseze cand are el chef sa te vada, daca e baiat de seama se va corecta daca nu, nu ai pierdut nimic

| Adrian4123 a răspuns:

Nu poti sa-l parasesti pentru asta, dar nu il mai suna, lasa-l pe el sa faca astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faceti prea mare caz din niste probleme marunte, gandeste-te la asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai depinde descrie putin cum sunteti voi...va intalniti des de obicei, ce caracter are tipul?

| ONElena11 a răspuns:

Cred ca exagerezi...

| suntZeu a răspuns:

Asa cum noi baieti va intelegem pe voi fetele cand spuneti ca nu puteti veni la o intalnire si pe romaneste "va pisati pe timpu nostru" ar trebui si u sa il ierti de data asta.Intelege-l si u ca sa te inteleaga si el. Daca sa zicem ca iti venea matusa x din tara y si trebuia neaparat s-o vezi si amanai vederea cu el crezi ca el s-ar fi suparat asa tare?

| caus3lov3ya a răspuns:

Mdea..nu are rost sa comentez ..ideea e ca ai procedat foarte corect a fost putin cam..nesimtit. Asteapta si vezi ce se intampla in niciun caz nu il cauta tu

| nessayaR a răspuns:

Lasa-l nu il mai cauta vezi daca te cauta el.Totusi daca stia ca trebuia sa va intalniti si el a plecat din oras putea sa.ti dea macar un sms ca nu poate sa va mai intalniti. Urat din partea lui.

| ICHBalexnunu a răspuns:

Calmezate se mai intampla nu ie nimic rau si cum ti a dat prin cam sa nu il mai cauti pentru ca nu a venit la o intalnite!

| Sobi a răspuns:

Sincer, te superi ca a iesit in oras cu prietenii? Acum hai ca e culmea, te-ai gandit ca poate si tu iti faci prea multe griji?

| Nishuman a răspuns:

Daca are o relatie, crezi ca trebuie sa uite de prieteni? calmeaza-te, o data, de doua ori o sa faci si tu asa,

| teo2345 a răspuns:

Daca este dragoste adevarata intre voi, cauta-l, daca nu mai simti ceva pentru el ca la inceput nu-l mai cauta! parerea mea!

| mariucakatinca a răspuns:

Nu are rost sa il cauti.Trebuia sa isi respecte cuvantul. Are datoria sa te caute el daca te iubeste. Cand vine la tine (daca vine) fa pe indiferenta ca sa ii arati ce nesimtit ca a fost!
Succes!

| alisia18 a răspuns:

In mare parte e vina lui, trebuia sa-ti spuna macar ca pleaca din oras. Dupa ce te calmezi suna. :-) sau daca esti orgolioasa lasa-l sa te sune el. Daca tine la tine te va suna :-)