| Allys19 a întrebat:

Hei Tpu.Trebuia sa îmi vina ciclul pe 25 și nu mi-a venit.Pe 13 Septembrie am avut contact sexual cu un băiat.Nu a ejaculat in mine, sunt sigura.E posibil sa fi rămas gravida dacă s-a masturbat înainte și după a băgat -o? Eu eram virgina și a băgat doar capul, după l-am oprit pentru ca ma durea.

9 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Intrebarile de genul sunt motivul pentru care sustin educatia sexuala in scoli.
Ti-a intarziat pentru ca te stresezi. Calmeaza-te si o sa iti vina.
Doamne nu are viitor societatea asta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a formula un raspuns care sa fie si obiectiv dar mai ales corect, ar fi fost cazul ca prima data sa oferi informatiile strict necesare privind caracteristicile ciclului tau menstrual ai anume -- caracteristica principala de a fi mereu de tipul REGULAT sau NEREGULAT (dereglat)
-- lungimea ca numar de zile a ciclului in cazul in care este de tipul REGULAT si astfel se poate stabili foarte precis data la care urmeaza sa porneasca sangerarea menstruala
Fara aceste informatii minime dar strict necesare, pot fi enmise doar pareri si/sau presupuneri subiective care pot fi adevarate dar si 100% eronate, incorecte.
Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sansele sunt foarte mici. Chiar deloc.

Nu vine, poate pentru ca te stresezi, alimentatia nepotrivita sau poate are legatura si cu acel contact sexual, poate au avut loc dereglari hormonale (desi nu ar trebui). Mai asteapta 2 sau 3 zile. Daca nici atunci nu vine, poti sa cercetezi mai departe cauza.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine nu poti fi gravida.

| Sofer a răspuns:

Nu ramai gravidă.

| Tokyo44 a răspuns:

Sanse infime sa ramai gravida

| Allys19 explică:

Am grețuri...

| JoKKeRClan a răspuns:

Nu ați auzit de balonase, după plângeți pe aici ca ati ramas gravide și întrebați ce si dc

| GabyCls04 a răspuns:

Nu poți rămâne însărcinată