| nexa a întrebat:

Buna!
Am facut sex neprotejat in perioada nefertila, precizez ca eram virgina [a curs sange], nu a ejaculat in mine! E posibil sa fi ramas gravida?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, daca erai in perioada nefertila si nu a ejaculat in tine, sunt sanse destul de mici sa fi ramas insarcinata, dar niciodata nu poti fi sigura, asa ca pe viitor eu zic sa te protejezi.Chiar daca a fost prima data cand ai facut-o, tot poti ramane insarcinata, risul e mai mic, dar exista...
Asteapta sa vezi daca iti vine menstruatia, daca cumva nu vine, atunci fa-ti un test de sarcina, totusi nu cred ca ai de ce sa iti faci griji!

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Metoda coitus interuptus are un risc de sarcina cuprins intre 4 si 27% in functie de perioada ciclului menstrual al femeii. Asadar, da, e posibil sa fi ramas insarcinata.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vergeturile nu au legatura cu sexul. Sangerarea a fost menstruatie daca era ziua in care trebuie sa-ti vina (stii exact ziua, ca spuneai ca era perioada nefertila), daca nu ar putea fi sangerarea din himen. Simptome de sarcina poti avea la 4-5 saptamani de la conceptie, pana atunci nu. Testul il poti face incepand cu a 21-a zi dupa contactul sexual.

| Farcas a răspuns:

Sansele sunt mici dar trebuia totusi sa v-a protejati cu prezervativ nu doar pentru o sarcina nedorita dar si pentru boli cu transmitere sexuala.

| madalicious a răspuns:

Nu.

Dar ca masura de precautie data viitoare pune prezervativul.

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Hmm.sunt sanse de`a ramane gravida.happy dar nu krd ca esti gravidatongue stiu cum e x_x

| cryss_1476 a răspuns:

Daca u esti sigura ca erai in perioada nefertila, si nu a ejaculat in tine, atunci nu ai de ce sa-ti faci griji! dar cel mai bine, da fuguta la farmacie si cumpara un test de sarcina ca sa fii sigura 100%. succes sa nu fi! pup

| cryss_1476 a răspuns:

Pe viitor daca mai faci prostia s-o faci neprotejat si crezi ca e posibil sa fi ramas insarcinata, poti lua de la farmacie pastila de a doua zi. cand ramai insarcinata nu iti apar doar vergeturi pe sani, sunt o gramada de alte simptome pe care, am inteles, ca tu nu le ai... asa ca stai linistita ca nu cred sa fie vorba de o sarcina, e doar imaginatia ta (am trecut si eu prin asta)

| roxpau a răspuns:

Daca nu a ejaculat sunt minime sansele sa fi gravida totusi pe viitor te sfatuiesc sa va protejati nu nuamain de sarcina trebuie sa iti fie frica si de bolile cu transmitere sexuala

| ● Ďعw a răspuns:

Pai exista sansa sa fi ramas.ca daca el era excitat la maxim s-ar putea ca lichidu preejaculator sa fi continut spermatozoizi. dar e bine ca nu erai in perdioada fertilawinking

| nexa explică:

Mai mentionez ca imediat dupa contactul sexual a inceput sa curga sange! Presupun ca a fost menstra deoarece a durat 3 zile[pana ieri]!
Ieri sau astazi mi.au aparut niste vergeturi la nivelul sanilor! Nu sunt accentuate dar totusi s vad!
Nu am greturi, ameteli, stari de voma, pofte sau alte chestii!
Am inteles ca testul de sarcina s foloseste de abia dupa 2 saptamani de la actul sexual!
Merci pentru raspunsuri!happy

| nexa explică:

Dar am citit pe mai multe site. uri si scria ca pot aparea vergeturi in zona sanilor in perioada de sarcina!
Anticonceptionalele am inteles ca se pot lua doar dupa un control la ginecolog pe care acestea ti le prescrie ginecologul! x_x
In afara d testul de sarcina ce mai pot incerca pentru a afla sau oprii sarcina in caz ca exista?