| xNuiiDeTiinex a întrebat:

Hei TPU, voi credeti in vise? Am auzit ca ce visezi in noaptea de sambata spre duminica, se intampla. Faza e ca eu inca mai tin la fostul prieten cu care am fost 1 an impreuna, si chiar am tinut unul la altul. Acum e cu alta fata. sad Eu am visat azi-noapte (duminica spre luni), ca trebuia sa plec intr'o excursie si vroia sa vina si el, si pana sa vina autocarul s ane ia, el s-a dus.....nu stiu unde, si cand am plecat cu autocarul el era pe strada, jos, aproape culcat, impreuna cu vreo 2-3 prieteni (toti stau in acelasi sat cu mine), si lui ii era rau, iar prietenii lui l'au luat cu masina si nu stiu unde s'au dus. Apoi dupa cateva ore, am ajuns cica "in asa zisa excursie", dar ciudat, eram acasa la bunica thinking laughing si am vorbit cu el pe facebook, el m'a intrebat prima data ce fac, (si acum nu ma mai are la prieteni pe facebook, m'a sters iubita lui...), si nici in vis nu ma avea, si m'a adaugat imediat la prieteni, iar eu am acceptat prietenia. Apoi eu m-am dus in alta camera pentru cateva minute, iar in acest timp el mi-a dat o conversatie s'o citesc. si mi-a scris "uite, m-am despartit de Beatrice, citeste conversatia" sau ceva de genu. Am citit acea conversatie si ea i'a dat de inteles ca oricum nu tinea la el. (cam asa ceva reiesea din ce i'a zis lui) Apoi tot el mi-a zis daca vreau sa vorbim prin mesaje sau sa ma sune. Si m-am dus spre casa lui, (e ciudat si aici pentru ca nu locuia unde locuieste el normal, in viata reala, locuia si el in acelasi sat unde sta bunica, dar mai departe cu cateva case, vreo 6-7), si i-am dat "contacteaza-ma" pentru ca nici in viata reala si nici in vis n'aveam bani pe telefon laughing) si m'a sunat. Am vorbit catva timp, apoi nu mai stiu ce s-a intamplat sad Eu sunt un fel de "obsedata" dupa el sad tin la el de cand aveam 11 ani si ceva -_- iar acum am 16 (fara 2 luni) sad eu chiar il iubesc si stiu sigur ca si el a tinut la mine, dar nu cred ca mai tine sad acum de cand are prietena, vorbeste mai urat cu mine, gen " lasa'ma in pace" sau de astea. Asta-vara cand eram pe messenger si aveam web la status, el a dat ca sa ma vada, si i-am acceptat, iar eu i'am zis ceva de genu ca sunt urata, m-am exprimat altfel, dar asta dadeam de inteles, si el a zis ca nu sunt... Apoi mi-a dat odata mesaj pe fb si mi-a zis ce fac, apoi m-a intrebat de un prieten de al lui daca mai e aici sau daca a plecat in Italia (el era in vacanta la maicasa in Italia si vroia sa se intalneasca cu prietenul lui daca plecase de aici), si dupa am vorbit si despre altceva, am vorbit cateva ore. M-a intrebat la ce liceu am intrat, la ce profil (sunt in acelasi liceu cu el, la acelasi profil

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata,mi-a placut la nebunie povestea ta – pacat ca s-a terminat asa brusc, probabil c-o fi fost vreo pana de curent si ti s-a inchis calculatorul.In ``viata reala``…
Deci chestia cu visele e falsa - eu am visat in noaptea respectiva ca mi-am facut o iubita si azi deja e luni si sunt tot singur.Bine,nici n-am iesit din casa,ca am baut cam mult si sunt mahmur…De fapt am fost sa duc gunoiu` la ghena,si nu era nimeni…Am tras eu de timp putin-asa,ca mi-am aprins o tigara pe-acolo si m-am invartit un pic,da` tot n-a aparut nimeni…
In fine,ideea e ca nu se potrivesc visele astea…
O sa te convingi cand o sa-ti dea maica-ta bani sa-ti incarci telefonul…
Oricum,te felicit pentru cum ai scris, esti amuzanta…
In rest, nu stiu ce sfat sa iti dau - zici ca esti ``obsedata`` de el - e greu s-o rezolvi cu sfaturile noastre, dar eu sper sa te placa un alt baiat si sa devina si el ``obsedat`` de tine, ca sa se tina de capu` tau pana o sa-l uiti pe asta de-l visezi in noptile de Inviere...

| xNuiiDeTiinex explică (pentru anonim_4396):

Mi-a dat o prietena un site despre vise si zicea ca daca visez o persoana, este posibil ca si acea persoana sa viseze ce visez eu, sau ca ma viseaza si ea. Oare este adevarat? Si in legatura cu ce ai visat tu, mai asteapta :* poate nu se intampla asa deodata, mai ai putina rabdare si anunta-ma :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Nu cred ca-i adevarata nici asta.Ca eu am visat-o odata pe NOname, colega noastra de pe TPU, daca o stii…
I-am povestit, da` ea mi-a zis ca nu m-a visat inapoi.Sau poate m-a mintit…
Ca sa nu zic eu ca ma place.
In fine, deci nici astea nu sunt adevarate, parerea mea.
Si legat de sfatul tau, iti multumesc pentru incurajari si o sa te anunt cand imi fac o iubita...
Numai sa nu-ti stergi contul, normal.
Adica sper sa-l tii macar vreo 2-3 ani...
Sau 4, ca sa fim mai siguri.

| xNuiiDeTiinex explică (pentru anonim_4396):

N.o sa-mi dezactivez contul :d si in legatura cu fostul meu prieten, nu mai are poza pe fb cu asa zisa lui prietena si .....nu.mi vine sa cred, dar astazi am vazut ca m.a adaugat pe fb la prieteni. Chiar nu.mi vine sa cred ca m.a adaugat la prieteni pe fb laughing) inca sunt uimita si pe de.o parte si fericita love struck

| anonim_4396 a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Mersi pentru fundita, e foarte frumoasa…
Deci ma bucur pentru tine, dar mai multe nu stiu ce sa-ti spun…Pentru ca nu ma pricep la sfaturi de iubire.Nu stiu, vezi si tu ce faci…Da` sa ai grija, ca sa nu suferi.Bine – suferinta asta in amor nu e chiar asa de rea pana la urma, ca te invata multe si deci iti prinde bine mai tarziu…
In fine, ti-am zis ca nu stiu sa dau sfaturi…
Si sa nu-ti dezactivezi contul, ca TPU-ul e bun, mai ai cu cine sa schimbi o vorba…
Bun.Deci iti doresc sa visezi numa` vise frumoase si sa se indeplineasca toate pe rand, in ordinea care trebuie.
Succes la scoala, ca am inteles ca esti la liceu.
Si succes in iubire.
De fapt succes in iubire si dupa aia succes la scoala…
Scoala poa` sa mai astepte.
Ok.Gata,te-am lasat,frumoaso – trebuie sa plec sa fac bani…
Si vezi ca daca zilele astea mi se schimba gentlemanu` in anonim, nu-ti fa probleme, e de la ei…
Da` ne mai auzim noi, te mai claxonez eu daca e sa mai vreau vreo fundita de`asta…
Pa, micuto.

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar? sad
Ok...

| xNuiiDeTiinex explică (pentru anonim_4396):

Si mai am o veste. S.a despartit de fata cu care era, iar ea crede ca din vina mea pentru ca.l am la prieteni laughing)) poate imi dai ID.ul tau de mess, sau contul de fb sa mai vorbimbatting eyelashes te pup :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Deci facebook n-am.Si nici n-o sa-mi fac vreodata.
Pe mess nu stau ca n-am nici un id in lista, am avut acum 2 ani unu` singur- cand am fost plecat din tara - a lu` fata aia de ma iubeam eu cu ea…Mai vorbeam si noi pe net, ca era distanta mare…Apoi am revenit in Romania si am oprit abonamentu` la mess, iar cu prietena mea ma intalneam pe strada, ca avea mai mult farmec asa, decat la web…
Din pacate ne-am despartit vara trecuta.Ca n-a mers.Era mare diferenta de varsta intre noi, adica de 20 de ani, intelegi tu – era deci complicat rau.Am incercat noi cam un an juma`te, dar am pus frana, ca sa poa` sa termine si ea liceul in liniste, sa n-aiba probleme…Adica facuse 18, da` mai avea un an de scoala…Deci era majora,n-am facut prostii cu minore,nu te grabi sa-ti strici parerea despre mine,acu`…
Si uite-asa ti-am povestit si eu despre mine…
Acuma suntem chit.
Sau mai sunt eu putin dator la tine cu o fundita…
Dar, din pacate, trebuie sa ma treci pe caiet, ca n-am nici o sansa sa ma achit prea curand.
Iar daca e sa mai intru pe site, trec si pe la tine sa vad ce mai povestesti, promit asta…
Si poate nu-ti retragi pupatu` ala, daca ti-am zis ca am 40 de ani…Da?
Ca am vazut ca si pe Horia Brenciu il pupau fetele alea care se duceau la el in echipa, si nu mai zicea nimeni nimic…Ca si el are patru`j de ani…
E om serios, la fel.
Pa, frumoaso…

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaℓi):

Iar.
Am trimis ieri cererea de prietenie domnisoarelor…Twice.
Azi cred ca se rezolva.Ce sa-ti zic…e frumos aici, da` nu ma pot obisnui eu cu chestia asta, cu netu`…
Am mai avut cont aici acu` 3 ani, m-am tinut de el vreo juma` de an cel mai mult, apoi am stat 2 fara…
Si a fost bine.De fapt eram plecat din RO si de-aia am apelat la serviciile TPU-ului, ca ma vorbeam si eu in romana cu oamenii de-aici.Da` cand m-am intors la iarba verde de-acasa, m-am oprit din socializat…
Si pe bune ca n-am pe nimeni in mess.Acu 3 ani il aveam pe frati-miu si pe aia mica, si inca un amic care era tot asa plecat prin tarile calde; iar pe facebook am avut odata un cont la misto, in care pusesem poza lui david cooperfield si scrisesem ca am 8 clase, de profesie miner si iubitor de telenovele, manele si nu mai stiu ce…
In fine.
Poate mai vorbim…
Oricum nu prea curand, ma gandesc sa stau macar juma` de an departe de chestiile astea…
OK.Un galben care strange-n brate si inca unu` care pupa.

11 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Visele sunt doar imagini ale dorintelor noastre. E evident ca tu inca ti la el si ca vrei sa incepi o relatie cu el si de asta il si visezi.

| Alcyon a răspuns:

Esti doar obsedata de el si de asta il tot visezi. De ce nu incerci sa iesi cu alti baieti? In felul asta il vei uita.

| HDeNiSaR a răspuns:

Nu! ce draguta e povestea