| BomboanaCuCaramell a întrebat:

Hei! Umm thinking am auzit ca daca esti virgina este bine sa o faci prima oara cu un baiat care nu mai este. de ce?

Răspuns Câştigător
| killerkiss a răspuns:

Pai in primul rand un baiat care nu mai este virgin inseamna ca re deja experinta si stie ce si cum. Poate sa o ia mai usoar si sa fie finut ca sa nu te doare prea tare.(asta daca nu e vreun badaran care vrea numa sa te f*** si gata)
Dar nu e nicaieri batut in piatra ca trebuie sa fie prima data cu un baiat cu experienta.
De ex: daca tu si iubitul tau sunte amandoi virgini si va hotarati ca gata, o facem, puteti sa va ajutati reciproc si astfel va simtiti amandoi bine.Tu ii spui cand te doare sau daca iti place si el face in asa fel sa fie bine.
Deci, in concluzie, sfatul meu ar fi sa o faci prima data cu cine pe care il iubesti. Fie ca e virgin sau nu. Si de fapt de fiecare data cand o faci, fa-o cu persoana iubita pentru ca atunci o sa te simti cel mai bine.
Sper ca te-am ajutat. happy

7 răspunsuri:
| consiliera a răspuns:

Nu e o regula.Asta daca vrei s-o faci cu cineva mai experimentat.Sa ai o amintire placuta despre asta.Dar cred ca cea mai placuta amintire o poti avea daca o faci cu cineva cu care ai sentimente, sa fie"tacamul"complet.

| cherrybomb a răspuns:

.pentru ca el este mai experimentat decat tine. si stie mai multe

| alexanelly a răspuns:

Teoretic, un baiat care nu mai este virgin are mai multa experienta in acest domeniu, si ti-ar putea distrege atentzia de la gandul:" o sa ma doara". insa cel mai indicat este sa o faci cu cineva care tine la tine si te iubeste, astfel nu o sa iti para rau. pupici

| ByaSimpleGirl a răspuns:

Nu neaprat cand esti virgina ca sa nu te doar foarte tare dezvirginizarea trebuie sa o faci relxata si sa iti placa

| eurynomus a răspuns:

E bine prima data sa o faci cu un tip cu experienta sexuala pentru a avea un inceput bun si sadisfactie ulterioara

| VisSs a răspuns:

Pentru ca are experienta

| oanamk22 a răspuns:

Nu e o regula... prima data trebuie sa o faci cu cel pe care il iubesti si care te iubeste. e un pas destul de important in viata unei fete asa ca trebuie sa-l faci cu cap.