| Ioanaaal a întrebat:

Hei! Un barbat poate ejacula daca nu este penisul stimulat manual sau daca nu intra in contact cu vaginul.Adica daca e excitat penisul fiind in erectie ejaculeaza fara stimulare manuala sau asa?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ejacularea este efectul/se produce din cauza stimulilor care provoaca senzatia de excitatie. Acesti stimuli sunt de multe tipuri printre care cei mai des intalniti pot fi; cei mecanici, vizuali, imaginativi etc. Actiunea acestor stimuli va induce o stare de excitatie care la un moment dat atinge un anumit prag limita si in cazul in care se continua excitarea efectul provocat va fi invariabil ejacularea.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Sunt asa numitele polutii nocturne si mai sunt si alte situatii.

| mihai69 a răspuns:

Vorba reclamei: „Da, se poate!"

| Adrian1983 a răspuns:

Se poate. Daca-i vorba de unul foarte tanar sau neexperimentat, ori unul care are probleme ce tin de ejacularea precoce. Adica, e suficient sa-si frece putin fundul una de el, ca si-a dat drumul, de unde vorba, "iti dai drumu in chiloti". Se poate totusi si fara 0 atingere, dar daca are 14 ani sau asa, eu stiu.