| zSchizophrenic a întrebat:

Heii! Deci,am inceput sa vorbesc cu un baiat, cam de aproximativ 5 -6 zile.Ne cunoastem de foarte mult timp,dar acum s-a ivit chestia asta,sa ne placem reciprocbatting eyelashes. Intrebarea mea etongueoate un baiat sa-ti zica toate cuvintele astea :" te iubesc,esti viata mea,pui, etc" in doar 5 zile? Si sa aiba dorinta aia sa te sarute? Eu i-am zis ca mi se pare ceva foarte ciudat,ca in timpul asta atat de scurt el imi spune toate chestiile astea,iar el mi-a raspuns cu un raspuns simplu:"Asta simt!".Mi-e cam greu sa-l cred + ca eu nu sunt genul de fata sa le pic in plasa baietilorbatting eyelashes.El vrea cu orice pret sa fim impreuna,dar eu inca nu i-am dat un raspuns, desi vorbim foarte dulce unul cu celalalt.Voi ce credeti? Sa-l cred? Funda!:*

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

Acum sa fiu sincer, e cam greu sa te indragostesti de cinev ain 5-6 zile. Maxim ajungi sa il/o simpatizezi sau sa iti fie draga acea persoana dar in orice caz, nu se poate pune problema despre dragoste ci de o simpla atractie.
Imi place de tine ca esti o fata cu capul pe umeri care nu cedeaza din prima si sincer, foarte bine procedezi!

Ce iti pot spune, este ca daca tu il consideri un baiat de treaba, ca poate s-ar merita pe viitor o relatie cu el, eu zic sa-i explici lucrul acesta, ca tu pur si simplu nu te poti indragosti de cineva intr-o perioada asa de scurta, ti-ai dori mai intai sa-l cunosti mai bine, sa vezi cum gandeste, ce-i poate capul, etc etc.
Daca el va intelege chestia asta si va fi de acord sa va cunoasteti mai bine, atunci da, am putea spune ca el chiar tine intr-adevar la tine.
Daca nu, ei bine, baiatul e genul acela de tip, care vrea sa sara peste toti pasii, nu vrea sa te cunoasca mai bine, te apreciaza doar pentru fizic si din cauza asta isi doreste cu atata ardoare sa fie cu tine.
Totul depinde de reactia sa in momentul in care ii vei spune acest lucru (ma refer la cunoscutul mai bine).
Eu unul sunt de parere ca e singura modalitate prin care iti poti da seama daca tipul mai apreciaza si altceva la tine, pe langa aspectul fizic.

Sper ca ti-am fost de ajutor, o zi buna! happy

| zSchizophrenic explică (pentru Șurubelniță):

Multumesc mult! Mi-ai fost de mare ajutor.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In 5 zile de abia iti retine numele da sa iti mai zica vorbele ale cu te iubesc chiar nu cred

| Azµre a răspuns:

Deja e comedie! Nu n-are cum!

| LeMousiqe a răspuns:

Mai asteapta pana se termina luna ar fi prea firesc, dar ai grija sa nu tio fure nimeniwinking.
Bafta!

| AnneMarie78 a răspuns:

Mai asteapta ceva mai mult timp, pana se va,, plictisi,, sa vezi daca se va intampla asta, daca nu chiar te place, dar nici eu nu sunt de acord ca in acest timp scurt sa iti zica aceste vorbe.

| Nimixpecial a răspuns:

Nu pot sa-ti dezvaluiesc gandurile lui reale.Mi-as trada sexul.

| TheLittleBadGirl a răspuns:

Nu, e doar un alt baiat cu chef de glume. O fata trebuie sa ramana demna! Spune-i ca e imposibil, omeneste vorbind, sa se indragosteasca de tine intr-un timp asa de scurt. Lasa-l intr-o pauza de o luna, daca te iubeste te asteapta, baga-l in seama dupa acea luna si PUF, e cu alta si tie iti va spune "tarfa" ca nu ai vrut sa fii cu el... Sper ca te-am ajutat, bafta :*!