| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU ma cunosc cu un baiat de 4 luni de pe fb dar zici ca ne cunoastem de o viata vorbim mult ..ne zicem aproap tot ce facem...dar faza e ca m-am cam indragostit de el si cred ca si el de mine cand mai vorbim la telefon imi zice o gramada de glume iar cand nu stie ce sa mai zica se balbaielaughing). el are doar 3 poze cu mine.mi-a propus sa ne intanlim de mai multe ori dar...mi-e frica sa nu dau gresi adica sa nu fiu asa cum si-ar fi imginat el. dei ce credeti ca ar trebui sa fac? :*

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa va intalniti

| valentingb a răspuns:

Ce varsta ai? Daca ai o varsta la care poti sa-ti porti de grija, intalneste-te cu el. Daca insa esti micuta, ai grija, sa nu fie el altfel decat te astepti!
Cat despre tie, daca are 3 poze, e destul, oricum el nu de asta e interesat, ci de felul tau de-a fi. Si daca in discutiile tale ai fost sincera cu el, e clar ca o sa-i placa de tine, nu-ti fa griji.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Nu ai de ce sa dai gres. Daca incerci nu pierzi nimic. La prima intalnire ar trebui sa fi simpatica, sa ai diferite teme de vorbit (sa nu fie acea pauza ciudata cateodata). Lasa ca inima ta sa vorbeasca, iti va arata drumul cel corect.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ție îți plac... surprizele? Wau, eu n-aș avea curajul tău...
Trebuie să fii conștientă că legătura virtuală ce v-a unit până acum poate lua sfârșit, dar... pe de altă parte, poate fi și un început frumos...
Haide, privește filmulețul ăsta, ca să prinzi curaj :))
Ori te vei speria de-a binelea =))
http://www.youtube.com/watch?v=VS4BCyxkxDs&feature=player_embedded

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Nu mai amana : intalneste-te cu el. Dar ai grija sa o faci in loc public, la ora potrivita ( ziua )
Ca nu stii peste cine ai nimerit.
Zic sa nu mai amani, pentru ca sa nu va faceti vise in cap aiurea nici tu nici el.
Pe masura ce trece timpul, el va avea asteptari tot mai mari de la tine, si cand va fi pus fata in fata cu realitatea, nu-ti va fi bine.
Si tu, la fel : in mintea ta va deveni un fat frumos pe cal alb, si cand o sa-l vezi, nu-ti va fi usor sa-i ierti 2-3 cosuri de pe frunte, sau un dinte crescut putin stramb.
Te-am tzucat. Treci la treaba, si ai grija de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| CristiPrise a răspuns:

Simplu.Daca te-ai indragostit de el trebuie sa va intalniti.Stabiliti-va punctul de intalnire si gata. big grin