| LeFangirl a întrebat:

^^

Deci, să spunem că o fată se înțelege bine cu doi băieți. Au aproape aceași vârstă, fata e la B ei la A, la clase mă refer. Vorbesc în pauze, râd, se întâlnesc după școală, vorbesc prin mesaje...cu unul dintre ei chiar se iau de obraz și fiindcă n-au minte încep cu "ododododo puppy dog eyes".hee hee

Dar, fata îi simpatizează pe amândoi. Ei sunt gemeni, deși nu cred că totuși contează asta. Unul din ei are prietenă, celălalt nu. Cel cu prietenă nu e "chiar" atât de apropriat de fată cum e celălalt fără prietenă care mereu îi spune să se calmeze când este supărată sau speriată de ceva, cu care se ia de obraz și începe cu odododo fără să-i pese din cei din jur.

Dar, vine și prietena fetei, care a văzut că fata se are bine cu cei doi băieți, și prietena vrea ca fata să pună o vorbă bună despre ea, adică fata despre prietena ei, dar ei se fac că nu o cunosc când pomenesc de ea. Și faza e că, cu cât petrece mai mult timp fata cu ei, îi place mai mult. Nu știu, ce sfat ați putea să-i dați fetei? Să fie doar prieteni sau?

7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu trebuie sa te ascunzi daca este vorba de tine, este un site in care este permis anonimatul!
Ciudata povestea! deci chiar nu inteleg dc cei doi daca se inteleg foarte bine cu tine (banuiesc ca de tine este vorba) sa se poarte in fata celorlati ca si cum nu te-ar cunoaste!
Mai bine continui asa, din cate vad cei doi dau semne de falsitate! nu poti sa fi asa tampic incat sa nu recunosti o fata cu care iti petreci majoritatea timpului!
Nu da semne de iubire s-ar putea sa suferi si nu merita aceste persoane care sunt atat de false!

| LeFangirl explică (pentru IloveME):

Grr, uită-te ce i-am zis lui DiamantSacru. Văd că nu a mers să modific întrebarea...

| Azre a răspuns:

Repostează întrebarea corect și îți vom răspunde, așa am zice nu!

| Diamantsacru a răspuns:

Pentru inceput, tu esti acea fata?
si 2 de ce nu se "desparte"de amundoi o vreme daca lor le e rusine cu ea?! nu este de acceptat daca vrea sa aiba o relatie!

| LeFangirl explică (pentru Diamantsacru):

Mda, nu cred că am fost prea explicită la sfârșit. Voiam să zic, că prietena fetei o roagă pe acea fată să pună o vorbă bună celor doi băieți despre ea, dar ei nu vor să audă de ea, adică de prietena fetei.

| IloveME a răspuns (pentru LeFangirl):

Ok atunci sa nu mai intervina aceasta fata!
Prietena ta sa -si rezolve problemele singura, nu are nevoie de avocati!

| MiaAtasiei a răspuns:

Sa incerce sa vorbeasca deschisi.baietilor nu prea le plac fetele inchise sau oarecum timide si nu stiu sa citeasca pe fata sau in comportamentul ei.eu cred ca er fi bine sa izbucneasca.sa scoata realitatea din ea