| Kiddu4Strange a întrebat:

Primul vostru sarut a fost planificat sau pur si simplu`s-a intamplat? >: Povestiti-l.Cea mai frumoasa poveste primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Dianatips a răspuns:

Era vară - 2005.
Aveam 12 ani, eram la munte cu cortul lângă un lac cu sora mea mai mare şi prietenii, printre care şi el, băiatul de care-mi plăcea la vremea respectivă.
Pe malul lacului era un hotel unde se ţinea o nuntă (muzică la maxim + artificii).
Îmi amintesc perfect că m-a luat de mână fix când au început focurile de artificii şi m-a sărutat laughing
Ţin minte şi piesa care era pe fundal (de la nunta din hotel) şi anume: Dj Projekt - Privirea Ta...

Haha, mă bucur că am o amintire drăguţă legată de primul sărut şi că nu a fost ceva superficial big grin

21 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Pur si simplu s-a intamplat!
Este mai frumoasa viata cand traiesti clipa si nu planifici momentul!

| mihaelaa18 a răspuns:

Bunabatting eyelashes.Primul meu sarut nu a fost planificat, pur si simplu a venit totul de la sinebig grin.Eram doar de 2 zile cu cu acel baiat.Stateam in scara blocului cu el, vorbeam si ascultam muzica.Din vorba in vorba s-a apropiat usor de mine, ne-am uitat unul in ochii celuilalt cateva secunde si apoi s-a intamplat.
Nu cred ca as putea spune in cuvinte ce am simtit in acele momente.A fost pur si simplu minunat, frumos.Inima imi batea atat de puternic si aveam mii de fluturasi in stomaclaughing.A fost super:X.
Niciodata nu voi aceea zi si tin minte perfect acele momente de parca s-ar fi intamplat ieri, desi a trecut mult timp de atuncihappy.

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

La mine a fost neasteptat. Eram si destul de mare, nu am avut iubit pana la varsta aceea, si imi placea de un prieten. El stia asta, si el ma placea, si pur si simplu s-a intamplat intr-o seara, cand am ramas doar noi 2. AM fost foarte emotionata, si dupa aceea parca eram euforica. 1 saptamana doar la asta m-am gandit.

| zuzu a răspuns:

Saruturile nu se planifica!

| PlayWithMe a răspuns:

Nu a fost nimic planificat, totul a venit de la sine.

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Nu a fost nimic planificat

| Azµre a răspuns:

La adevăr sau provocare acolo s-a întâmplat

| Dariusuu a răspuns:

Primul sarut a fost stangaci, urmat de un zambet sincer.

O zi perfecta iti doresc.

| raluk27 a răspuns:

A fost planificat in sensul ca stiam amandoi ca urma sa se intample. Eram colegi de clasa si in ziua respectiva am vorbit, ne-am spus ca ne placem reciproc si "ne-am combinat", ca sa folosesc terminologia specificahappy Cand s-au terminat orele si am iesit din liceu, el m-a luat de mana si s-a oferit sa ma conduca acasa. Bineinteles ca tot drumul ma gandeam ca din moment ce eram impreuna, ne tineam de mana si urma sa fim singuri in fata portii, logic era sa ne si sarutam. Ceea ce s-a si intamplat. Dar a fost o chestie, nu stiu cum sa spun, ca un firesc. Gen:" acum esti prietena mea, trebuie sa te tin de mana si sa ne sarutam". Eh, copilarii!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, n-a fost planificat. Am treburi mai bune decât să stau să planific astfel de evenimente. Ziua, locul... ce naiba?
Păi, oricât de stupid ar suna, a fost la adevăr sau provocare. Eram mică, nu mai știu în ce clasă eram (a 5-a sau a 6-a) și eram „vedetă" în acel grup pentru că veneam din Capitală, pentru ei era ceva wow, dar pentru mine e și acum banal. Așa că mă „cuplasem" cu un tip de acolo pentru câteva zile cât stăteam acolo în vacanță. Desigur, nu prea îmi păsa. Și am mimat un sărut la adevăr și provocare.
Emoționant, nu?

| july00 a răspuns:

Nu imi amintesc thinking oricat as incerca nu imi amintesc laughing

Răspuns utilizator avertizat
| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Pai... nu s-a intamplat, dar as vrea!

| christianchristian a răspuns:

Primul sarut a fost in scoala, pe un tunel, trebuia sa vina profu si ea m-a chemat sa imi zica ceva si pentru ca ma enerva am sarutAto ( asta s-a intamplat acum 1 si tot suntem impreuna acum)

| cicika a răspuns:

Nu a fost nimic planificat, pur si simp; lui am esit cu baiatul in cauza si vorbeam una alta si la un moment dat el a dorit sa ma sarute dar eu asa mam rusinat pentru ca nu stiam cum si el a mai incercat si eu l-am lasat pe el sa faca totul si a fost asa placut eu eram in al 9 cer... happy pentru ca il placeam mult pe el si cidn m-a sarutat in genere credeam ca numai pot fara el! Funda?

| LittleEndian a răspuns:

O simpla poveste de dragoste, banala de altfel.

Ne-am cunoscut pe internet (mda, se mai intampla), vorbeam mereu si trecea timpul fara sa ne dam seama. Dupa vreo 6 luni (in care nu se intamplase nimic mai mult decat niste discutii banale), s-a hotarat sa vina sa ma cunosca. Iar cei 500 km dintre noi au devenit cativa metri cand a coborat jos din tren. Nu stiam ce urmeaza, nici macar nu stiam daca o sa-mi placa.
Dar, surpriza: in momentul in care l-am vazut, am simtit ceva imposibil de explicat. Ca si cum era doar o revedere, dupa o despartire mai lunga.

Dupa o vreme a venit si primul sarut big grin eram pe strada, ne oprisem la un pod peste râu. In momentul acela am stiut ca asta urmeaza sa se intample... si a fost perfect!

Chiar daca nu a fost primul sarut din viata mea, a fost primul pe care l-am simtit, mai mult decat cu buzele love struck

| BlackSkyz a răspuns:

Hmmm nu cred ca am avut parte de el inca, il mai astept

| iubitamaria7300 a răspuns:

A fost ca un vis devenit realitate dar a venit de la sine, imi aduc aminte si acum de primul sarut.Nu ma asteptam sa se intample dar s-a intamplat.Nu cred ca poti planifica primul sarut, cand va veni, va veni de la sine.asa s-a intamplat la mine.

| M0M0 a răspuns:

E te planificat! Cine isi organizeaza saruturile dinainte?

| TPURobertTPU a răspuns:

Nu a fost planificat! Eram in parc apoi )(