| OFata77 a întrebat:

Heii TPU! Imi place de un baiat. El este in scoala cu mine in clasa alaturata. Sunt prietena cu cateva fete din clasa lui. Daca il intreb eu sau cineva daca ma place el zice ca nu. ma ignora,nu ne salutam. Dar nu sunt asa sigura ca nu ma place chiar deloc. sad Pe hol cand e cu colegii lui se uita la mine *si el si colegii lui* si la fel si in curte. O singura data m-a salutat si s-a pus langa mine, intr-o excursie pe autocar. Eu cand il vad de obicei ori fug ori ma ascund *a observat si el asta*..si nu stiu de ce fac asta, imi e frica doar sa nu ma fac de ras in fata lui.dar fac mai rau. sad Cum sa il fac sa ma remarce sau sa ma placa atunci cand il vad? Raspunsul care ma ajuta cel mai mult primeste funda.

2 răspunsuri:
| Alexandru_Andrei_1988_RTCD a răspuns:

Cand il vezi singur du-te si spune-i ca ii placi. Priveste-l in ochi. Intr-o pauza! Sa fiti intre 4 ochi. Poti sa ii spui si pe mess
"HEY. Eu simt ceva pentru tine. Esti special..." sau ceva.
Poti sa il inviti in oras la un suc.
Succes si nu uita, fii tu insati!:3

| Alexander_Rough_1994 a răspuns:

Ia atitudine! Cand e singur, mergi la el si vorbeste cu el, spune-i ca ii placi si daca vrea o relatie! simplu ca "Buna ziua!" ma gandesc ca nu ai mai avut prieten si ti-e rusine...dar nu trebuie sa te rusinezi ....cu rusinea nu rezolvi nimic.
Poti primi 2 raspunsuri!
Da sau Nu... daca zice da, deschizi un subiect.va jucati dea intrebarille. Daca zice NU, atunci chiar nu il interesezi de loc.
Ca sa nu rada de tine in caz de zice NU... spune-i dupa acest raspuns ceva gen! "Ok, mersi ca mi-ai zis... atunci nu te mai uita dupa mine daca nu ma placi big grin "
Bafta si mult noroc la iubirewinking