| LittleRed a întrebat:

Heii TPU! Imi place de un baiat cam de 1 an. Am fost cu el si i-am dat papucii pentru ca eram intr-o dispozitie proasta -.-". Apoi am aflat ca iar ma place si se vedea asta din comportament, insa cand l-am intrebat eu daca ma place a zis nu si si-a plecat capul incepand sa roseasca. Apoi a mai fost cu niste fete si incercam sa par cat se poate de indiferenta. Si cat timp a fost cu tipele alea, am fost mai retrasa fata de el. Iar acum este cu una, si am rugat-o pe prietena mea sa il intrebe daca ma mai place, pe un bilet. Si a zis: da, dar sa nu-i zici te rog! Am tacut din gura si am inceput sa ma proprii din ce in ce mai mult de el. Insa o idioata de la mine din clasa, care este foarte buna prietena cu el, ma facea handicapata si mereu cand treceam pe langa ei doi radeau de mine. Are momente cand se ia de mine si momente cand ma imbratiseaza si ce ca ii pare rau. Desi isi cere scuze eu plang cand isi bate joc de mine, pentru ca eu chiar tin la el. Maine vreau sa vorbesc cu el si sa-i spun totul, verde-n fata, insa mi-e frica ca ma va uri. Eu sunt genul ala de fata timida, si nu prea vorbesc increzut si plin de sine. Va rog un mic sfat!puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Deutzy a răspuns:

Probabil ti-a spus nu pentru ca ii era rusine daca a rosit. E o idee buna sa vorbesti cu el sa clarificati si vei vedea in functie de ce raspunsuri iti va da maine vei sti ce hotarare sa iei pe viitor.Bafta si curaj, nu trebuie sa fi timida, ci sa ai incredere in tine, in fortele proprii! sa-mi raspunzi dupa ce vorbiti sa imi spui cum au decurs lucrurilebig grin daca vrei bineinteleshappy