| Dianexo a întrebat:

Heii TPU. Sa va spun ce mi s-a intamplat, poate ma ajutati cum vreun sfatwinking.
Am avut o relatie de un an, m-am despartit de acel tip deoarece era prea superficial * de fapt, asa imi spuneau prietenele *, prietenele mele nu il suportau si el vedea asta, mi-a spus in fata : "Ori eu, ori prietenele tale! " clar, am zis "prietenele mele". Acum, dupa un an, ne-am intalnit din nou si mi-a spus ca a fost un prost si ca ii pare rau, ca inca ma iubeste si vrea sa ne impacam. Prietenele imi zic sa nu ma mai impac cu el. dar nu stiu ce sa fac thinking, mi-a zis sa ne intalnim sa discutam, ne-am intalnit, am vorbit vreo 2 ore si parca imi este dor de el, dar din cercul meu de prieteni... nimeni nu prea il suporta. Nu stiu ce sa fac sad

8 răspunsuri:
| FrozEenSoul a răspuns:

Eu iti zic asa : Tu stai si asculta in gura lumii, ca o sa ramai cu lumea si niciodata nu o sa ai nimic! O relatie se bazeaza pe incredere, afectiune si respect! Era iubitul tau, tie trebuia sa iti placa nu mamei tale, prietenelor tale sau mai stiu eu cui. Fi fericita, ca a vrut sa se intoarca!

| Unsmilecucireasadeasupra a răspuns:

Buna. Prietenele tale nu trebuie sa aiba nicio legatura cu relatia ta si a iubitului tau. Indiferent ca ele il accepa sau nu pe tine ar trebui sa te doara undeva. Stiu cum este sa fi la mijloc, intre cea mai buna prietena si iubitul. Prietena mea si cu iubitul meu sunt in conflicte, nu isi prea vorbesc, dar ma lasa pe mine sa decid, nu ia ea deciziile in locul meu, sta doar deoparte cand vine vorba de el si il evita. Daca tu nu esti capabila sa le tii piept prietenelor tale pe acest subiect atunci imi par erau pentru tine dar o sa il pierzi. Bafta!

| Trolli a răspuns:

Atunci stai cu prietenele tale, daca nu esti in stare sa iei o decizie de una singura.
Asa e, prietenii sunt importanti, dar nu ei decid ce iubit trebuie sa ai. Daca te-ar respecta nu ar interveni in relatia cu iubitul tau.
Nici eu nu-l plac pe iubitul prietenei mele, dar il evit. Niciodata nu i-am spus-o, pentru ca este treaba ei si nu pot interveni intre ei doi.

| Nordic a răspuns:

Nu îți vor fi prietene mereu. De ce le lași pe ele să-ți aleagă prietenii? Dacă nu le place lor e problema lor. Că doar tu umbli cu el nu ele.

| neutrino a răspuns:

Nu stiu de ce ne intrebi pe noi si nu prietenele. Tu tot ce faci, trebuie sa ai acordul lor. Ar fi mai bine sa megi si sa gandesti singura. In legatura cu relatia ta, da-o uitarii, pentru ca orice relatier rupta si reluata, nu are viitor.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Pai poate in realitate fetele alea nu iti sunt prietene. Poate sunt invidioase pe tine ca esti asa de fericita cu acel baiat. Meriti sa fi fericita si nimeni nu iti poate sta in cale, deci succes

| DomnisoaraInRoz a răspuns:

Daca le-ai ales pe prietenele tale nu-l iubeai, acum ce te face sa crezi ca il vei alege pe el cand "prietenele " tale iti vor pune din nou aceeasi stupida intrebare laughing ce idiotenie sa te puna prietena ta sa alegi intre ea si iubitul taustraight face

| elenaaa15 a răspuns:

Trebui sa faci ce crezi tu ca este bine. Si eu am fost in cam aceeasi situatie, insa, desi nimeni din prietenii mei nu il suportau, eu ma intalneam cu el si stateam singuri, ne plimbam si rareori imi mai chemam si prietenele... Nu trebuie sa asculti numai ce zic prietenele tale...