| Albãstriţaxx a întrebat:

Heii TPU, sper sa aveti rabdare sa imi cititi "povestea"
De cateva luni, imi place mult de un baiat.In urma cu putin timp, i-am si spus asta.A spus ca sentimentul nu e reciproc... okey. Apoi am vorbit nopti intregi pe mess, prin mesaje[app, noi nu am vorbit fata in fata niciodata].Bun, intr-o zi [17 august big grin :X ] l-am vazut, m-a vazut laughing si ne-am salutat...atat. sad De atunci, nu a mai vorbit cu mine, adica cica "si-a pierdut telefonul" si inventeaza tot felul de motive ca: "mi-e inchis, nu il stiu din cap, nu stiu unde l-am pus, mi-e descarcat, etc.Si cand ii scriu ceva pe mess sau pe facebook, nu imi mai raspunde.Ieri, i-am scris "Ce faci? Ce ti-am facut de nu mai vorbesti cu mine" si tot nu mi-a raspuns.In timpul asta, eu am avut 2 iubiti, inca mai am unul.Si in loc sa ma gandesc la "iubitul meu" ma gandeam tot la el tot la el orice faceam. Uneori simt ca nu iubesc pe nimeni, numai pe EL.De multe ori plang noaptea, si sad cand citesc mesajele de la el.
La scoala, in fiecare pauza ma holbez la el ca si la ceva nevazut de nimeni straight face. Si si la scoala, in ore imi sta gandul tot la el sad.Ce sa facca sa il pot uita? sad Funda celui mai bun raspuns

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu exista un buton pentru uitare. Incearca si intelege ca o relatie pe net este ca o poveste. In realitate, poti place sau nu baiatului. In cazul tau se pare ca nu ii placi, asa ca multumeste-te cu actualul iubit real. Bafta.

| Albãstriţaxx explică (pentru neutrino):

Da el e de la scoala cu mine...

| Dr1D a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el nu sa stai ca muta uitandu-te la el.Sa va imprietenitibig grin

| alexpitrock a răspuns:

Buna,cred ca in primul rand ar trebui sa incetezi relatia cu actualul prieten si apoi sa incerci sa stai de vorba cu el, tu cum crezi ca se simte baiatul asta? poate ca stie ca ai prieten si sufera si el, dar nu-i convine sa se bage peste o relatie, cel mai bine e sa fii sincera cu actualul, daca nu ai sentimente pentru el atunci de ce mai stai cu el? eu unul nu as sta niciodata cu o fata pe care nu o plac, poate ca daca vede ca faci si tu pasul asta o sa faca si el un pas, poate e si timid in viata reala asa ca poate trebuie sa faci primul pas, stiu ca e greu si aiurea si ca baietii trebuie sa faca primul pas dar rusinea nu tine de foame, du-te la el si vorbeste cu el, glumeste, fii tu insuti, dar inainte de toate inceteaza naibii cu relatia aia falsa. sper ca totul sa se rezolve! multa bafta!happy

| raluftw a răspuns:

Trebuie sa te intalnesti cumva fata in fata cu el si sa discutati...stiu ca este greusad