| K1dduu a întrebat:

Heiii TPU. Am si eu o dilema si vreau sa ma ajutati. Acum ceva timp in urma am avut o relatie cu cel mai bun prieten, dar ne-am despartit. Dupa despartire mi-a trimis mesaj ca ii pare rau. apoi dupa un interval de timp s-a impacat cu fosta lui prietena. Ce credeti ca trebuie sa fac? Sa-l las in pace sau sa lupt pentru el?
Ps: mai am ceva sentimente pentru el.

7 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Cred ca nici el nu stie ce vrea insa daca s-a dus la alta dus sa fie. Adio si lasa-l in pace clar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce cauza v-ati despartit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-a impacat cu fosta lui prietena,cred ca cel mai bine e sa iesi din peisaj.
Poate si-a dat seama ca mai are sentimente pentru ea,ca voi va intelegeti mai bine daca sunteti doar prieteni, nimic mai mult!
Respecta-i decizia si daca doresti sa ii recastigi prietenia, fa-o! Nu se stie niciodata, daca nu risti.
Poate vei reusi, poate nu.Ideea e ca vei sta linistita stiind ca ai incercat!

Numai bine happy

| SunnyDay88 a răspuns:

El e cu alta si tu intrebi daca sa mai "lupti" pentru el?
daca vrei sa fii aia care ia barbatul alteia din pat, atunci succes. sunt sigura ca ai sa te simti foarte implinita alaturi de el!

| Smile4free a răspuns:

Pai ti-a dat mesajul respectiv in semn de respect pentru tine pentru ca totusi esti prietena lui. Dar nu stiu daca sa lupti pentru el. Daca tii asa mult la el cred ca da ar trebui. Discuta cu el despre tot ce s-a intamplat pana acum. Daca cu adevarat e prietenul tau te va intelege. Sper sa fii fericita. Te pup:*

| Lecsa_Lexi_1994 a răspuns:

Stiu prin ce treci... daca il iubesti si vrei sa fie din nou al tau trebuie sa incepi de la zero. Sfat :Fii prietena lui cea mai buna astfel ii observi atat calitatile cat si defectele, iar daca el nu vrea nici prietena sa-i fii atunci nu merita sa lupti happy Bafta

| guseaXb a răspuns:

In cazul in care il iubesti, normal ca lupti, cu toate ca el nu merita asta, dar dupa cum am invatat eu sa citesc tu ai zis ca mai ai CEVA sentimente pentru el, atunci las-o balta. Oricum eu nu as lupta in locul tau. Balfta si