| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. orice sfat bun..In Ianuarie M-am despartit de fosta dupa o relatie de 4 luni..motiv"inca nu am trecut peste despartirea cu fostul"am suferit enorm, am intrat in depresie (am 21 de ani si sunt Rac. pun suflet foarte repede intr o relatie)Din Ianuarie nu am mai vorbit absolut deloc, acum o saptamana mi a trimis mesaj ca ii e dor de mine si vrea sa ne vedem..am acceptat normal. am tresărit de fericire la cat de mult am tinut la ea
.Am continuat sa ne vedem cateva zile si aseara m a invitat la ea acasa ca e singura..am adormit la ea (n am facut dragoste)Saruturi, atingeri. ceva de vis parca retraiam clipele din trecut..Toate bune si frumoase pana azi..am vorbit pana la ora 13:00 urma sa ne vedem. dupa10 minute imi lasa mesaj 'imi pare rau. nu sunt capabila de o relatie... nu pot pune sentimente..imi e frica sa mai sufar... este mai bine pentru tine sa ne despartim acum decat dupa un anumit timp pt ca eu o sa fiu indiferenta"..am inceput sa tremur si plang non stop ca un copil. oare ce sa fac sad m am întâlnit cu ea am discutat. nu mai vrea.mi a trimis mesaj ca e nehotarata. ca i s a rupt sufletul cand am plecat. dar trebuie sa o uit..Va rog orice raspuns m ar putea ajuta oricum sad

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Sincer uită o, nu este pentru tine, ea este o fată nehotărîtă, imatură, ce vrei de la fata asta? tu crezi ca o relatie cu ea va merge? Ea azi te vrea mîine nu te mai vrea, invocă o sumedenie de scuze si minciuni, e clar nu te iubeste, asa tu ce o sa faci? Plîngi după ea ca fraierul? Are balta peste, România e plină de femei, asa că cauta ti alta.

| ImLost a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Imi este extrem.de greu.dar o sa incerc cum spui tu. cu cat ma rog mai mult de ea si ma umilesc cu atat e mai distanta sad

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu vrei sa suferi in viitor...uit-o.

| ImLost a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Stii cat de greu imi este sad.Imi doream atat de mult sa fim impreuna...Imi e greu pentru ca s a schimbat intr o ora complet. si nu imi zice motivul. doar ma minte ca nu vrea sa sufar mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Solutia e simpla, o operatie de schimbare a sexului pentru ca exteriorul sa fie in concordanta cu interiorul.

| Rektsona a răspuns:

Pai incercarea moarte n-are

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Buna! Mai bine pentru tine e sa o uiti....nu ai ce face cu o persoana nehotarata intr.o relatie... daca face figuri de astea inseamma ca se mai gandeste la fostul asa ca nu suferi dupa xnv care nu te iubeste....si de fapt poate pentru ea ai fost doar o mica consolare.happy te cred ca tie greu dar sunt multe fete care isi doresc relatii serioase...deobicei fetele simple si timide ...si incearca o fata care sa poti sa o dai dupa tinewinking! Nu poti suferi dupa o persoana care stii ca vei mai gasi la fel ca ea....nu merita! Dupa o persoana suferi stiind ca nu mai gasesti la fel ca ea! Succes!

| antrenorfericirero a răspuns:

Fosta ta pare sa fie o persona psihastenica, daca pe langa nehotarare mai era si anxioasa si poate si vreo obsesie..., s-ar putea sa te mai caute!
Tu ai putea incepe sa lucrezi mai mult cu tine si sa inveti sa-ti investesti sentimente intr-o persoana care merita!
Cum sa faci asta!? Poti descoperii prin autocunoastere, dezvoltarea personala, psihoterapie, coaching.